Każdego roku Lubuski Teatr w Zielonej Górze przeprowadza plebiscyt na najpopularniejszego aktora sezonu. W drodze głosowania zostanią wytypowani najbardziej popularni aktorzy, którzy w nagrodę otrzymają statuetki – Leony. W tegorocznej edycji swoją statuetkę przyznają też Czytelnicy “Gazety Lubuskiej”. Głosować można do 14 czerwca. Wśród aktorów nominowanych do tegorocznej nagrody – Leona jest także aktorka pochodząca z Krosna Odrzańskiego – Hanna Klepacka.

HANNA KLEPACKA – absolwentka PWST we Wrocławiu (1998), aktorka związana z Teatrem Lubuskim w Zielonej Górze. W 2002 roku brała udział jako wokalistka w rock operze Wilgefortis, skomponowanej przez Waldemara Wróblewskiego i Aleksandra Mrożka do tekstów Barbary Łuszczyńskiej. W 2003 roku w Czarnym Salonie we Wrocławiu odbyła się premiera jej autorskiego recitalu Nie ma czasu na histerie. Reżyserka i scenarzystka koncertu wg biografii Franka Zappy Wstęp do Zappy (2004). Autorka muzyki do spektaklu Jacka Papisa Paw Królowej – Opera praska na podstawie powieści Doroty Masłowskiej w warszawskim Teatrze Wytwórnia. Współpracowała z teatrem Łaźnia Nowa w Krakowie,
teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie, Teatrem Polskim we Wrocławiu i Teatrem Wytwórnia w Warszawie.
Nagrody:
Statuetka Leona dla najpopularniejszej aktorki zielonogórskiej sceny w sez. 1989/99 (plebiscyt publiczności – rok otrzymania: 1999).
Jury XII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej przyznało wyróżnienie indywidualne za muzykę dla: HANNY KAYSER KLEPACKIEJ za muzykę w przedstawieniu PAW KRÓLOWEJ. OPERA PRASKA według Doroty Masłowskiej Teatr Wytwórnia (Fundacja na Starej Pradze) w Warszawie.

Linki o przedstawieniach Lubuskiego Teatru, w których występuje Hanna Klepacka:

http://teatr.zgora.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=211&Itemid=77

http://teatr.zgora.pl/index.php?option=com content&task=view&id=293&Itemid=1

http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100414/AKTOR_ZIELONAGORA/259282851

Link o Plebiscycie na najpopularniejszego aktora Lubuskiego Teatru:

 http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/92568.html

Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek”

gorąco zachęca do głosowania na

Hannę Klepacką – rodowitą Krośniankę!

Wystarczy wysłać sms’a

o treści AKTOR.9

na nr 71051

(koszt sms’a 1,22 zł + VAT)