Czy jesteśmy przesądni? Gdyby tak racjonalnie spojrzeć to chyba nie. Jednak nie przejdziemy pod drabiną, unikamy jak ognia czarnego kota i staramy się za wszelką cenę nie zbić lustra – nie tylko dlatego, że było drogie. Wszystkie te przesądy kumulują się w piątek 13-ego, czyli rzekomo najbardziej pechowy dzień roku.

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” też zna się na przesądach, a mówiąc dokładniej na odganianiu pecha i poprawianiu humoru. W najbliższy piątek „trzynastego”, czyli 13 lipca 2012 roku zapraszamy na kolejną odsłonę Letniej Sceny Zamku. Na deskach sceny w Zamku Piastowskim wystąpią znani satyrycy, poeci i artyści. Krośnieńska publiczność będzie miała możliwość spotkania z Panami Jackiem Fedorowiczem oraz Markiem Majewskim.

Dodatkowym punktem wieczoru będzie oficjalne otwarcie stylizowanej kawiarenki, która stanie na dziedzińcu zamkowym i będzie czynna codziennie. Z pewnością umili ona życie turystom zwiedzającym nasz zamek, a także posłuży mieszkańcom jako miejsce wspólnych spotkań z przyjaciółmi i rodziną.

Impreza rozpocznie się 13 lipca 2012 roku o godz. 19.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Bilety w cenie 15 zł można nabyć w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek”, ul. Szkolna 1 oraz w sklepach „Żabka” przy ul. Poznańskiej oraz Kościuszki. Cena biletu w dniu koncertu wynosi 20 zł. Sprzedaż biletów będzie prowadzona od 2 lipca 2012 r.

Krótko o artystach:

Jacek Fedorowicz to postać, której nie trzeba za bardzo przedstawiać. Legendarny aktor i autor programów rozrywkowych w TVP oraz w radiowej „Trójce”. W latach 90 prowadził satyryczny program „Dziennik Telewizyjny”. Pisywał felietony do Gazety Telewizyjnej (dodatku do Gazety Wyborczej). Jest również autorem wielu publikacji, m.in.: Ja jako wykopalisko, PasTVisko, Wielka encyklopedia kapitalizmu. Wydanie dla początkujących i polityków. Uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Marek Majewski – autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen. Scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Znany z łamów tygodnika „WPROST”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki, a ostatnio z tygodnika „Newsweek”. Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku. Od siedemnastu lat współpracuje z kabaretami „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”.Serdecznie zapraszamy !