W dniu 7 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00  w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim zorganizowane zostaną kolejne Lubuskie Spotkania z Zabytkami.

Organizatorem imprezy, adresowanej do mieszkańców Krosna Odrzańskiego, regionalistów, historyków, archeologów oraz osób zainteresowanych dziedzictwem kulturowym naszego regionu, jest Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Dyrektor Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek i Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Gościem Spotkań będzie Dr Sibylle Badstuebner-Groeger z „Koła przyjaciół zamków i ogrodów Marchii” (Freundkreis Schlösser und Gärten der Mark), która zaprezentuje polsko-niemiecką serię wydawniczą poświęconą „Zamkom i Ogrodom Nowej Marchii”, w ramach której spopularyzowano już kilkanaście rezydencji z terenu naszego województwa. Ich autorami są polscy i niemieccy historycy, regionaliści i historycy sztuki. Zaprezentowana też zostanie najnowsza z tych publikacji poświęcona zabytkom Krosna Odrzańskiego autorstwa Julii Borek, Dominiki Piotrowskiej-Kuipers i Jerzego Szymczaka.

O historii i dzisiejszej roli krośnieńskiego zamku opowie Jerzy Szymczak. Na zakończenie uczestnicy spotkania będą mogli zwiedzić zamek. Będzie można również nabyć zeszyty z tej serii. Zapraszamy!

 Zaproszenie / Program spotkania