Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” zaprasza Państwa na Majówkę nad Odrą”, która odbędzie się w dniu 3 maja 2012 r.

Wiosna w pełni, gorąco się zrobiło, przyszedł czas, aby odkurzyć swoje grille i przygotować się na piknikową ucztę.

Zachęcamy wszystkich do biesiadowania z nami. W ramach Majówki nad Odrą przygotowaliśmy dla Was masę atrakcji.

Rozpoczynamy o 10:30 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Następnie o 11:30 na placu św. Jadwigi Śląskiej odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji zarówno uchwalenia Konstytucji 3 Maja jak i wyzwolenia Krosna Odrzańskiego. Na obchody zapraszają Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula, Proboszcz Parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej ks. Ireneusz Łuczak oraz Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk Krzysztof Balcerzak.

Imprezy rozrywkowe odbędą się natomiast na Placu 11 Pułku. Wszystko zacznie się o godz. 16:00. Warto przynieść swoje grille, koce i cały piknikowy asortyment. Najlepsi będą mogli wziąć udział w I Otwartych Mistrzostwach w Grillowaniu – czyli konkursie o którym możecie poczytać TUTAJkliknij.

Wokalnie na scenie zaprezentują się lokalni artyści ze szkół i nie tylko. Będziemy również mogli wziąć udział w grach i zabawach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim oraz sprawdzić swoje umiejętności w Zawodach Strongmanów z udziałem naszego krośnieńskiego mistrza Grzegorza Rompalskiego.

Istotną częścią Majówki nad Odrą będzie próba bicia rekordu w najdłuższej fladze Polski. Przypomnijmy, że próbowaliśmy już raz tego dokonać w listopadzie ubiegłego roku przy okazji Narodowego Święta Niepodległości – wtedy długość flagi wyniosła 56.60 m. Zapraszamy mieszkańców do przynoszenia flag i dołączania ich.

Na sam koniec mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie będą mieli okazję pobiesiadować przy rytmach muzyki puszczanej przez DJ Muńko. Ten znany showman z pewnością sprawi, że Majówka nad Odrą będzie niezapomniana.

Dodatkowo przygotowaliśmy niespodziankę dla wszystkich mieszkańców, którzy będą chcieli w ten dzień wystawić swoje grille na Placu 11 Pułku i piknikować razem z nami. Wszystkie te osoby otrzymają od nas „coś” na grill, aby uczcić Wielkie Majowe Grillowanie.

Organizatorami “Majówki nad Odrą” są Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek”, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Garnizon Krosno Odrzańskie oraz Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Sponsorem Wielkiego Majowego Grillowania jest Zakład masarniczy Dubik.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!