.
1 maja 2015
Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na kolejną edycję „Majówki nad Odrą”, która odbędzie się już 1 maja 2015 r. (piątek) w godzinach od 16.00 do 22.00.
Miejsce: Park Tysiąclecia przy Urzędzie Miasta w Krośnie Odrzańskim, ul. Parkowa 1.
Szczegółowy program imprezy poniżej na plakacie.
UWAGA!
Nie zapominamy o tradycyjnym układaniu flagi narodowej. W ten dzień warto zabrać ze sobą na Majówkę właśnie flagi i spróbować spiąć z nami najdłuższą Polską flagę. Liczymy, że uda się pobić rekord z ubiegłego roku.
Ponadto, zapraszamy do korzystania z tzw. strefy rozrywki i gastronomii podczas Majówki nad Odrą, które będą otwarte dla wszystkich już od godz. 14.00.
.
3 maja 2015
Z kolei, w niedzielę, 3 maja 2015 r. tradycyjnie zapraszamy wszystkich krośnian na uroczystości patriotyczne z okazji uchwalenia „Konstytucji 3 Maja” oraz wyzwolenia Krosna Odrzańskiego. Obchody rozpoczną się o godzinie 10.30 w Kościele pw. Św Jadwigi Śląskiej, Mszą Św. w intencji Ojczyzny. Następnie na placu przed kościołem odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem kompanii honorowej, pocztów sztandarowych oraz delegacji lokalnych jednostek, instytucji, stowarzyszeń i innych grup społecznych. W programie m.in. salwa honorowa oraz złożenie wiązanek kwiatów.
Na uroczystości zaprasza Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula oraz Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk Jarosław Szczypiorski.