Wakacje to świetny okres, aby rozwijać swoje artystyczne zainteresowania. W czasie roku szkolnego nie zawsze jest na to czas. Jeżeli do wakacyjnego pleneru dodamy jeszcze możliwość pracy w międzynarodowej ekipie to jest to niewątpliwie hit.

Taką właśnie drogę postanowili obrać młodzi mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie w wieku 15-18 lat i już 22 lipca wezmą udział w międzynarodowym plenerze malarskim w Turmvilla Bad Muskau w Niemczech. Tematyką pleneru będzie „ogród marzeń”, a całość odbywać się będzie na terenie przepięknego Parku Mużakowskiego.

Plener potrwa pięć dni, czyli do 27 lipca. W programie poza tworzeniem szkiców, kompozycji i obrazów znajdą się również elementy rozrywkowe, takie jak wyprawy kajakiem, rowerem, wieczorki integracyjne i muzyczne. Uczestnicy będą mogli także poznać swoich rówieśników z Niemiec. Jest to regularnie spotykająca się grupa z Erfurtu.

Nad całością projektu czuwa Christoph Schneider z Das Soziokulturellen Zentrum z Parku Mużakowskiego, a partnerem jest Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.