Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim oraz Kino Orange zapraszają na projekcje filmowe, które odbędą się w dniu 4 grudnia 2014 r. w sali kaplicy Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim.

NAJWIĘKSZE I NAJNOWSZE HITY FILMOWE

W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

„PIORUN I MAGICZNY DOM 3D”

„BOGOWIE”

„MIASTO 44”

„OBYWATEL”

„SŁUŻBY SPECJALNE”

Informacje ogólne:

CAK „Zamek” przeprowadzi rezerwację biletów wstępu na każdy poranny seans – „Piorun i magiczny dom 3D” i „Miasto 44” pod numerem telefonu (68) 383 89 94 lub adresem email sekretariat@zamek.krosnoodrzanskie.pl. Rezerwację biletów na seanse po godzinie 15.00 przeprowadza jedynie „OCE” pod swoim warszawskim numerem telefonu (22) 357 85 00 lub adresem email rezerwacje@kinoorange.pl.

Płatność za bilety w dniu projekcji w punkcie Kina Orange! Można również zakupić bilety na wybrany seans drogą online.

KUP BILET – online

PROJEKCJE:

“Piorun i magiczny dom 3D” – film dla najmłodszych – godz. 10.00

Cena biletu: 16,00 zł normalny; 15,00 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny); 13,00 zł grupowy (grupa licząca min. 15 osób)

Piorun_i_Magiczny_Dom_plakat_kinowy_netMały kotek Piorun szukając schronienia przed burzą, wślizguje się do tajemniczego domu, którego właścicielem jest emerytowany magik Lawrence. Ekscentryczny staruszek, zwany też „Wspaniałym Lorenzo”, żyje w baśniowej rzeczywistości. Mieszka z plejadą niezwykłych zwierzaków oraz imponującą kolekcją robotów i zabawek , które w jego domu ożywają. Kiedy Lawrence trafi do szpitala, jego chytry siostrzeniec spróbuje podstępem nakłonić go do sprzedaży domu. Osobliwa galeria małych lokatorów magicznego domu natychmiast weźmie sprawy w swoje ręce i opracuje plan, jak popsuć mu szyki. Przeobrażą rezydencję w nawiedzony dom, a Piorun – nieśmiały, zagubiony kotek odnajdzie w sobie siłę, żeby obronić nowych przyjaciół. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Dominikę Kluźniak, Wiktora Zborowskiego, Jarosława Boberka, Jerzego Kryszaka, Marcina Hycnara i Mateusza Cerana.

oficjalny_plakat_miasto44_NET“Miasto 44” – godz. 12.30

Cena biletu: 13,00 zł normalny; 12,00 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny); 10,00 zł grupowy (grupa licząca min. 15 osób)

Jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat. Film Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, to zrealizowana z rozmachem uniwersalna opowieść o miłości, młodości, odwadze i poświęceniu, rozgrywająca się w czasie Powstania Warszawskiego. Film „Miasto 44” to opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

7637158.3“Służby specjalne” – godz. 16.00

Cena biletu: 13,00 zł normalny; 12,00 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny); 10,00 zł grupowy (grupa licząca min. 15 osób)

Gdy dochodzi do likwidacji elitarnych Wojskowych Służb Informacyjnych, politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa, tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński) oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior). Pracując nad aferami z pierwszych stron gazet będą musieli zmierzyć się z demonami przeszłości. Pewnego dnia odkryją, że tak naprawdę nie wiedzą dla kogo pracują. Reżyser Patryk Vega wraca do korzeni, tworząc mocne i bezkompromisowe kino. Serwuje nam porażający obraz służb specjalnych we współczesnej Polsce, działających na styku świata polityki, mediów i biznesu.
Znakomite kreacje aktorskie w „Służbach specjalnych” stworzyli czołowi polscy aktorzy: Olga Bołądź, Wojciech Zieliński, Janusz Chabior, Kamilla Baar, Andrzej Grabowski, Agata Kulesza, Jan Frycz, Eryk Lubos oraz Wojciech Machnicki. Zdjęcia do filmu realizowane były
w Polsce, Iraku, we Włoszech oraz na Łotwie. Bóg wybacza. Oni nigdy.

BOGOWIE_Plakat_B1_Druk.indd“Bogowie” – godz. 18.00

Cena biletu: 13,00 zł normalny; 12,00 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny); 10,00 zł grupowy (grupa licząca min. 15 osób)

„Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego
w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując  z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia. Jest to prawdziwy portret buntownika, który całe życie chciał być pierwszy. Profesor uratował życie tysięcy ludzi, ale nie wszystkie operacje zakończyły się powodzeniem. Religa codziennie podejmował decyzje, które mogły zaważyć o życiu i śmierci pacjentów. “Bogowie” to film o wielkiej ambicji i sile woli, ale także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.

Obywatel_plakat_mn“Obywatel” – godz. 20.30

Cena biletu: 13,00 zł normalny; 12,00 zł ulgowy (szkolny, studencki, seniora, rodzinny); 10,00 zł grupowy (grupa licząca min. 15 osób)

W swojej najnowszej komedii Jerzy Stuhr wyśmiewa wszystko i wszystkich, nie oszczędzając przy tym samego siebie.
To najzabawniejsza rola aktora od czasu „Seksmisji”. Podobnie jak ta kultowa komedia, „Obywatel” pokazuje, że niezależnie od systemu w jakim znajdują się Polacy, zawsze potrafią śmiać się ze swoich wad i wszelkich „izmów”.Obywatel Jan Bratek. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Niczym Forrest Gump, Bratek bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swojej epoki. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek. Jana Bratka, który przez całe życie stara się jedynie być sobą, zagrali ojciec i syn –Jerzy i Maciej Stuhrowie. W komedii zobaczymy także m.in. Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Boczarską, Ireneusza Czopa, Piotra Głowackiego i Janusza Gajosa. Autorem zdjęć jest nominowany do Oscara oraz wielokrotnie nagradzany wybitny operator Paweł Edelman.