Zbliża się 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dokładnie 7 listopada 1918 roku Rada Regencyjna ogłosiła odzyskanie przez Polskę niepodległości. Jednak formalnie przekazała władzę wojskową w państwie w dniu 11 listopada na ręce Józefa Piłsudskiego, który został Naczelnym Dowódcą Wojsk Polskich.

Początku państwa polskiego były bardzo złożone i trudne. Kilkanaście dni po tych wydarzeniach wybuchło Powstanie Wielkopolskie, a kilka miesięcy później rozpoczęła się krwawa wojna polsko-bolszewicka.

Obchody rocznicowe odbędą się w Krośnie Odrzańskim w dniu 11 listopada 2013 r. o godz. 12.00 w Kościele pw. Św Jadwigi Śląskiej, gdzie odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny, którą będzie celebrował ks. Edward Olech. Bezpośrednio po Mszy, na placu przed Kościołem odbędą się uroczystości patriotyczne z udziałem Kompanii Honorowej oraz złożeniem wiązanek kwiatów.

Na uroczystości zapraszają Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula oraz Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk Jarosław Szczypiorski.

zaproszenie.s