Burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula i Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie ppłk. Krzysztof Balcerzak mają zaszczyt zaprosić na uroczystości patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się wydarzeniem towarzyszącym już 10 listopada 2012 r. o godz. 12.00 w Galerii Horex zostanie zaprezentowana wystawa widokówek, fotografii i rysunków pt. “Crosna – Crossen – Krosno Odrzańskie“.

Wystawa prezentuje dawne uliczki i place, charakterystyczne miejsca i „miejskie krajobrazy”, a także wydarzenia dziejące się na przełomie kilku epok historycznych w Krośnie Odrzańskim. Wśród prac znajdą Państwo m.in. plan Krosna Odrzańskiego z czasów wojny trzydziestoletniej, panoramę Petzolda czy krośnieński ratusz. Oczywiście nie zabraknie fotografii związanych ze słynnym krośnieńsko-zielonogórskim konikiem. Gościem wystawy będzie historyk, regionalista, pomysłodawca tytułu wystawy – Tomasz Struk.

Następnego dnia rozpoczną się uroczystości oficjalne. O godz. 12.00 Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Św. Jadwigi Śląskiej. Natomiast bezpośrednio po niej o godz. 13.00 na Placu Św. Jadwigi Śląskiej odbędą się uroczystości patriotyczne z przemówieniami oraz złożeniem wiązanek kwiatów.