Co roku w maju odbywa się Europejska Noc Muzeów.

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” wspiera tę ideę. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców gminy Krosno Odrzańskie oraz turystów odwiedzających miasto i okolice kilka historycznych atrakcji.

 W dniach 14-15 maja 2016 r. będzie można bezpłatnie , z przewodnikiem, zwiedzić Zamek Piastowski wraz z wystawami, które się w nim znajdują.  

Ponadto 14 maja 2016 r. w godzinach 10.00-14.00 w centrum miasta przy Ławeczce Klabunda zorganizujemy Mobilne Muzeów. Znajdzie się w nim wiele eksponatów z magazynów Zamku Piastowskiego. Są to eksponaty, które mieszkańcy znajdują w swoich domach, na podwórkach i przynoszą do krośnieńskiego zamku. Przedmioty takie nazywamy „eksponatami od serca”.

W ramach Mobilnego Muzeum odbędą się również warsztaty artystyczne dla najmłodszych. Każdy chłopiec będzie mógł wykonać  miecz dzielnego rycerza, zaś dziewczynka – koronę pięknej księżniczki. Dodatkowo będzie można wybić pamiątkową monetę z wizerunkiem Zamku Piastowskiego.

14 maja o godzinie 21.30 odbędzie się również gra historyczna „Nocny spacer po nieistniejącym mieście”. Będzie to wędrówka grupy śmiałków po ciemnych uliczkach, zakamarkach miasta w poszukiwaniu klucza do prastarej bramy. Wieczór zakończymy degustacją lubuskich win.  Aby wziąć udział w nocnym spacerze, należy zakupić bilet w kasie CAK „Zamek”. Koszt biletu – 25,00 zł.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach.

14-15 maja 2016 r. historia Krosna Odrzańskiego jest na wyciągniecie ręki.