„Nocne zwiedzanie zamczyska” – taką atrakcję przygotowuje Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”. Wszystko to z okazji Europejskiej Nocy Muzeów.

15 maja 2015 r. grupa śmiałków może wybrać się w podróż wehikułem czasów do średniowiecza. Towarzyszyć im będą duchy, mary i inne zamkowe straszydła, a jak wiadomo w krośnieńskim zamku jest ich na pęczki.Każdy, kto lubi historię, dreszcz emocji i zamkowe tajemnice, znajdzie tej nocy coś dla siebie. Będzie można skosztować jadła i napitków dworskich, tortur średniowiecznych, poznać wiele nieznanych historii.W tym dniu otworzymy również nową wystawę historyczną w części krużgankowej – „Ze skarbca wysypane”. Ekspozycja ta to zbiór monet krośnieńskich (znalezione lub wybite w Krośnie) oraz skarb z Marcinowic po renowacji.

“Nocne zwiedzanie zamczyska” rozpocznie się o godzinie 22.00 przed Zamkiem Piastowskim. Aby wziąć w nim udział należy zakupić bilet w siedzibie Centrum Artystyczno-Kulturalnego „Zamek” do dnia 14 maja 2015 r. Koszt biletu to jedynie 10,00 zł. Ilość miejsc ograniczona.

UWAGA!

Bilety wstępu na “Nocne zwiedzanie zamczyska”

już wysprzedane!

Europejską Noc Muzeów świętować będziemy również 16 maja. W godz. 12.00-20.00 Zamek Piastowski będzie można bezpłatnie zwiedzić z przewodnikiem. Dzień ten zwieńczymy recitalem Anity Ziobrowskiej i Janusza Gajdy. W programie autorskie piosenki utrzymane w klimatach pop-folk-soul oraz covery najznakomitszych światowych wokalistek jak Aretha Franklin, EvaCassidy, Celine Dion czy Adele oraz gwiazd polskiej piosenki Ani Dąbrowskiej, Krystyny Prońko i Grażyny Łobaszewskiej.

Koncert odbędzie się o godz. 21.00.Bilety na koncert kosztują 2,10 zł. To nie pomyłka – tak, dwa złote i dziesięć groszy. Bilety do nabycia w siedzibie CAK „Zamek”, sklepie Żabka przy ul. Poznańskiej 31 i w dniu imprezy.

YouTube Preview Image

 

 

plakat plakat2

plakat.3