W dniu 9 maja 2016 r. na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim o godzinie 12:00 odbędą się uroczystości patriotyczne z okazji 71. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

Na uroczystości zapraszają: Marek Cebula – Burmistrz Krosna Odrzańskiego, Eugeniusz Rawa – Prezes Zarządu Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Krośnie Odrzańskim oraz ppłk Jarosław Szczypiorski – Dowódca Garnizonu Krosno Odrzańskie.

Dzień ten, zwany Dniem Zwycięstwa, upamiętnia triumf nad wojskiem III Rzeszy, i jest obchodzony w wielu krajach bloku wschodniego, a także w Czechach, Izraelu i Francji. Warto jednak spojrzeć na ten dzień przez pryzmat ofiar poległych w obronie Ojczyzny na frontach II Wojny Światowej, a także w powstaniach i obozach. Każde życie oddane za wolność Polski warte jest uczczenia podczas uroczystości z okazji zakończenia wojny. Jest to także świetna lekcja patriotyzmu dla młodzieży.

Uroczystość uświetni Kompania Honorowa 5. Kresowego Batalionu Saperów, oddając salwę honorową na cześć obrońców Ojczyzny.

zaproszenie_DL.1