Zapraszamy do udziału w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Planujemy ich organizację w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim w dniu 7 kwietnia 2021 roku od godziny 17.00. Chcemy, by eliminacje odbyły się w formule „na żywo”. Czy będzie to możliwe            w dużej mierze zależy od sytuacji epidemicznej oraz rządowych rozporządzeń.

W naszym przekonaniu organizacja tego typu przedsięwzięcia w formule on-line nie jest dobrym pomysłem, dlatego będziemy szukali rozwiązania umożliwiającego przeprowadzenie przesłuchań konkursowych w tradycyjnej formule. Może się jednak zdarzyć, że nie będzie możliwości prawnych do realizacji eliminacji powiatowych tegorocznego OKR-u.

Nie poddając się szykujemy się jednak do spotkania w Krośnie. Recytatorzy i wykonawcy poezji śpiewanej będą tradycyjnie najważniejszymi osobami tego spotkania. Spróbujmy.

Oto garść podstawowych informacji:

 1. Eliminacje Powiatowe dla naszego powiatu odbędą się 7 kwietnia 2021 roku o godzinie 17.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.
 2. Eliminacje realizujemy przede wszystkim dla uczestników – mieszkańców powiatu krośnieńskiego.
 3. Konkurs odbędzie się zgodnie z regulaminem OKR.
 4. Regulamin konkursu jest dostępny tutaj: http://tkt.art.pl/wp-content/uploads/2021/02/Regulamin2021.pdf
 5. Karty zgłoszeń są dostępne tutaj:
  1. poezja śpiewana: http://tkt.art.pl/wp-content/uploads/2021/02/KartaPS%CC%812021.pdf
  1. recytacja i wywiedzione ze słowa: http://tkt.art.pl/wp-content/uploads/2021/02/KartaR2021.pdf
  1. teatr jednego aktora (UWAGA! Zgłoszenia w tej kategorii należy przesłać bezpośrednio do organizatora eliminacji wojewódzkich – Żarski Dom Kultury): http://tkt.art.pl/wp-content/uploads/2021/02/KartaT1A2021.pdf
 6. W związku z powyższym prosimy o przesłanie kart zgłoszeniowych (w wersji elektronicznej) na adres t.miechowicz@zaamek.krosnoodrzanskie.pl  do dnia 26 marca 2021 roku oraz zabranie oryginałów ze sobą na eliminacje.
 7. Eliminacje wojewódzkie są planowane w dniach 16-17 kwietnia 2021 roku w Żarach.                          
 • W załączeniu przesyłamy do Państwa wiadomości informację, którą otrzymaliśmy w tej sprawie z Żarskiego Domu Kultury.

Brak bezpośredniego kontaktu z uczniami szkołach stwarza trudność w przygotowaniu się do konkursu. W związku z tym informujemy, że jesteśmy do dyspozycji w naszych placówkach. Jeśli ktoś ma potrzebę wspólnego przeglądnięcia materiału, przygotowania samej prezentacji to jesteśmy do Waszej dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu:

 • w Krośnie Odrzańskim – numer telefonu 609 006 275 (tutaj też wszystkie sprawy organizacyjne);
 • u naszych przyjaciół z Gubińskiego Domu Kultury – numer telefonu  68 4558169.