W najbliższy czwartek, 10. marca o godzinie 18:00 w Sali-Kaplicy Zamku Piastowskiego odbędą się eliminacje regionalne do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Będzie to wieczór pełen literacko-poetyckich niesłychanych wrażeń estetycznych. Nie zabraknie też uczty muzycznej, ponieważ podczas przesłuchań wystąpi Andriej Kotin – polski songwriter rosyjskiego pochodzenia. Będzie to recital godzien uwagi każdego miłośnika poezji, śpiewu, gitary i harmonijki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zarówno do wysłuchania uczestników eliminacji konkursowych, jak i występu wspaniałego Andrieja.

Wstęp wolny!

IMG_1960

Andriej Kotin wykonuje piosenki własnego autorstwa. Stroniąc od szufladek stylistyczno-gatunkowych, przyznaje się do istotnego wpływu na jego twórczość Boba Dylana, brytyjskiej muzyki lat 60., kultowego rosyjskiego zespołu „Akwarium” oraz szeroko pojętej „worldmusic”. Został laureatem kilku polskich przeglądów piosenki autorskiej i poetyckiej, m.in. „Zajazdu Bardów 2009” (Olecko), pierwszej edycji „Musica Poetica” (Wrocław), drugiej edycji zielonogórskiego festiwalu „Włóczęga”, w roku 2012 znalazł się w „Złotej Piątce” OPP’y, czyli Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej (Warszawa), w zeszłym zaś roku zdobył drugie miejsce na festiwalu słowa
w piosence „Frazy” (Poznań). Wydał tomik wierszy Motyle w motelu oraz powieść Człowiek hasło.