Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na nową wystawę w Galerii Artystycznej “Krużganki”. W murach krośnieńskiego zamku ponownie można obejrzeć zdjęcia Pani Reginy Chochy.

Tym razem autorka wyruszyła szlakiem średniowiecznych zabytków, które od wieków są ważnym elementem tożsamości kulturowej naszego regionu.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania stały się cenne gotyckie retabula powstałe w pracowni legendarnego Mistrza ołtarza z Gościszowic – znanego późnogotyckiego rzeźbiarza i malarza.

Na wystawie znajdą się fotografie pochodzące z kościołów św. Mikołaja w Popęszycach, Najświętszej Marii Panny w Chotkowie, św. Mikołaja w Mycielinie oraz św. Katarzyny w Gościszowicach. Wartościowym uzupełnieniem ekspozycji są zdjęcia czterech rzeźb z kościoła św. Jana Chrzciciela w Grabinie, znajdujące się na plebanii i nieprezentowane publicznie.

Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Dzieła Mistrza ołtarza z Gościszowic” odbyło się 7 grudnia 2013 r. w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.

Wystawa czynna do końca stycznia 2014 r.

zaproszenie - Chocha