Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy pt. „Woalka tajemniczości” autorstwa Danuty Kocur (z domu Watras).

Aktualny wernisaż to kolekcja prac autorstwa Danuty, zrealizowanych na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Są to obrazy olejne. Wystawa wzbogacona jest o rzeźby i ceramikę artystki, przedstawiające postacie zarówno z życia jak i fantastyczne postacie w kapturach.

Malarstwo artystki to marzenia dojrzewające przez całe życie, wspomnienia, dążenia, realizacje nierealnego w świecie dnia codziennego, ale także prawdziwe w krainie sztuki. To wrażenia z intrygujących momentów codzienności i wirujących w świecie drobiazgów. Prace wychodzą z duszy malarki, są jej uzewnętrznieniem. Co czuje – przerzuca na dzieło. Lubuje się w kobiecych twarzach, ponieważ są one pięknem i siłą. Częstym motywem są duma, powaga, tajemniczość, przemyślenia, uczucie – kobiety. Nieco symbolicznie, nieco realistycznie, zgrabnie połączone kompozycją, formami geometrycznymi.

Wernisaż odbędzie się 2 grudnia 2012 r. (niedziela) o godz. 15.00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim.

O artystce:

Danuta Kocur to nowosolanka, absolwentka warszawskiego Studium reklamy, ukończonego z wyróżnieniem. Przez długie lata pracowała jako plastyk. Zajmowała się m.in. projektowaniem i realizacją reklam przemysłowych, ekspozycji i scenografii na targach poznańskich, ma na koncie liczne nagrody zdobywane w konkursach juz od najmłodszych lat.

W latach 70 i 80 – tych zrealizowała kilka ważnych wystaw indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Lądku Zdroju, Rytro, Nowej Soli i Gubinie. Brała udział w wystawach w Starej Kordegardzie w warszawskich Łazienkach; ceramiki i grafiki w Ursusie; pokonkursowej wystawie w Ustroniu; wystawie indywidualnej sznuro-ceramiki w ZDK Nowa Sól oraz wystawie “Symbol i Kolor” w nowosolskim muzeum czy w Galerii Mozaika w Nowej Soli.

Od kiedy pamięta, ciągle marzyła, by zostać malarką, dlatego też od zawsze maluje. Urodziła się  z wyczuciem piękna i potrzebą dzielenia się nim. Pokochała dotyk pędzla na płótnie i pozytywnie się od niego uzależniła. Aktualnie tworzy w każdej wolnej chwili.


ZAPRASZAMY!