Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na nową wystawę w Galerii Horex.

16 września odbędzie się wernisaż fotografii uczestników Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W krośnieńskiej Galerii Horex zaprezentujemy prace z plenerów fotograficznych grupy Foto X, które odbyły się jesienią 2014 roku w Czechach – w Czeskiej Szwajcarii i Czeskim Raju.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 16 września 2015 r. o godz. 18.00 w Galerii Horex.

Jesień w Czeskiej Szwajcarii – na fotografiach znajdziemy skały o różnych, naturalnie uformowanych kształtach tworzących skalne miasta, które są największą atrakcją turystyczną tej krainy. Są też strome ściany wąwozów wśród których płyną górskie potoki. Najpiękniejsze jednak są rozległe panoramy uchwycone aparatem z naturalnych tarasów skalnych. A jeśli do tego dołoży się jeszcze barwy, które niesie ze sobą jesienna pora roku, zobaczyć możemy niepowtarzalne zdjęcia tej niezwykle bajkowej krainy, która znajduje się jedynie kilkadziesiąt kilometrów od Polski.

Czeski Raj – zdjęcia prowadzą nas przez chwile, jakimi raczył nas Czeski Raj: mgła, słońce, zmierzch, świt. Zobaczyć natomiast możemy to co nas zauroczyło: kamień, konar drzewa, korzeń, promień słońca, liście w rozpadlinie, pomost, szczelina skalna czy zieleń jeziorka.

Klub fotograficzny „Foto X” powstał wraz z rozpoczęciem roku akademickiego 2009/2010. Ogromne zainteresowanie fotografią, zgłaszane przez wstępujących słuchaczy do Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zdecydowało o powstaniu nowego klubu fotograficznego.

„Foto X” o sobie – nasze zajęcia to nie tylko teoria i poznane na wykładach zagadnienia fotograficzne. W sposób praktyczny utrwalamy wiedzę na plenerach, gdzie uczymy się łączyć nasze postrzeganie otaczającego świata z zasadami wykonywania zdjęć oraz z umiejętnością obsługi aparatu fotograficznego. Ale przede wszystkim dobrze się bawimy, bo fotografowanie rozwija naszą kreatywność i sprawia nam przyjemność.

PLAKAT