Starosta Krośnieński – Robert Pawłowski oraz  Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Powiat Krośnieński i Powiat Sprewa – Nysa w obiektywie”, które odbędzie się 10 października 2013 r. o godzinie 14.00 w Galerii „HOREX” w Krośnie Odrzańskim.  

O wystawie:

 „Powiat Krośnieński i Powiat  Sprewa-Nysa w obiektywie” to wystawa prezentująca zdjęcia nadesłane przez uczestników konkursu fotograficznego pn. „Powiat Krośnieński i Powiat Sprewa-Nysa w  obiektywie”.

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, iż fotografia to pasja, która łączy wiele osób. I to właśnie to zamiłowanie do fotografowania połączyło mieszkańców powiatu krośnieńskiego oraz powiatu Sprewa-Nysa.

W przedsięwzięciu udział wzięło 38 pasjonatów fotografiki – siedemnastu z Polski oraz dwudziestu jeden z Niemiec. Nabór prac trwał od 3 września 2012 do końca maja roku bieżącego. Zainteresowane osoby miały szansę zgłosić swoje prace  w dwóch kategoriach konkursowych: urokliwe miejsce oraz wydarzenie. Każdy uczestnik miał możliwość zgłosić po trzy zdjęcia w każdej z kategorii. Dzięki stworzeniu dwóch kategorii amatorzy robienia zdjęć mieli szansę przedstawić za pomocą fotografii nie tylko piękno otaczającej przyrody i zabytki kultury materialnej, ale także życie codzienne, ważne dla mieszkańców danego regionu wydarzenia i imprezy. Łącznie wpłynęło 161 zdjęć. Podczas obrad polsko-niemieckie jury stanęło przed niełatwym zadaniem wyboru zwycięskich fotografii. Po długich naradach udało się wyłonić po trzech zwycięzców w każdej z kategorii oraz po dwa zdjęcia, również w obu kategoriach, które otrzymały wyróżnienie.

Poprzez organizację wystawy chcemy dać Państwu szansę obejrzenia przepięknych  i nierzadko intrygujących zdjęć nadesłanych przez uczestników naszego konkursu. Zaprezentowane fotografie, często dzięki zmianie perspektywy widzenia, odkrywają nawet   w pospolitych miejscach zaskakujące tajemniczością piękno, którego zwykle nie dostrzegamy.

Projekt udało się zrealizować dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013.

Plakat_wystawa_ost.