„Zapach kobiety” – taki nosi tytuł wystawa, którą już od 1 marca można oglądać w Zamku Piastowskim.

Autorką obrazów jest Małgorzata Grabowska mieszkanka Dychowa k. Krosna Odrzańskiego.

Inspiracją do tworzonych obrazów o wybranej tematyce były kobiety i kwiaty, łączące je cechy wspólne – eteryczność, delikatność, wrażliwość, przyjemność jaką sprawia przebywanie wśród nich. Podobny jest także ich cykl życia, w którym najpierw rozkwitają, są dojrzałe, potem przekwitają, ale  pozostawiają po sobie ślad.

Podczas wernisażu odbyła się również prezentacja zapachów perfum przygotowana przez drogerię KOSMETERIA w Krośnie Odrzańskim.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 1 marca  w Galerii Krużganki w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Wystawa czynna do końca kwietnia br.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-02 Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-10 Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-16 Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-27  Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-35 Wernisaz-Zapach Kobiety-01.03.2014-44

Informacja o artystce:

Małgorzata Grabowska ukończyła  Studium Nauczycielskie w Sulechowie, potem przyszła kolej na studia na wydziale artystycznym, na kierunku plastycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Swoje wykształcenie poszerzyła o studia podyplomowe z techniki z elementami informatyki  oraz pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej.

Jej życie zawodowe od ponad dwudziestu pięciu lat związane jest z pracą w szkole. W Dychowie, gdzie zaczynała, wykorzystywała swoje zdolności zarówno plastyczne, jak i muzyczne podczas imprez środowiskowych (WOŚP), uczestnicząc w ich przygotowaniu i przekazując swoje obrazy na aukcje oraz imprezy gminne.  Wielokrotnie brała udział w aukcjach charytatywnych na rzecz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gronowie, podczas których organizatorzy gromadzili fundusze na wycieczki szkolne do Warszawy, Niepokalanowa oraz pielgrzymki „Śladami Ojca Świętego Jana Pawła II”. Obecnie pracuje w Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim, którego uczniowie, pod jej czujnym artystycznym okiem, doskonalą i rozwijają różnorodne umiejętności plastyczne.

Jej ulubioną techniką jest malarstwo olejne,  ale posiada również w dorobku prace w technikach akrylu, akwareli, malarstwa witrażowego i rysunku. Na płótno przenosi swoją obserwację rzeczywistości, odzwierciedla towarzyszące jej życiu odczucia i emocje.

W swoim dorobku posiada obrazy będące ozdobą domów prywatnych w Kanadzie, Francji, Niemczech i oczywiście w Polsce. Natomiast  kościół w Pławiu oraz Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek w Zielonej Górze są w posiadaniu jej obrazów przedstawiających tamtejszych patronów.

Tematami jej prac są martwe natury, pejzaże, a ostatnio również kwiaty i kobiece akty, tworzące temat wystawy „Zapach kobiety”, którą od 1 marca 2014 roku można oglądać  na wystawie w CAK Zamek w Krośnie Odrzańskim. Prywatnie najbliższym jest jej nurt malarstwa impresjonistycznego i secesja. Ulubieni malarze: Gustaw Klimt i Claude Monet.

Małgorzata Grabowska od wielu lat związana jest z nauczaniem, w swoich uczniach rozwija zdolności plastyczne i zainteresowanie sztuką. Pomaga jej w tym fakt, iż malarstwo to jej życiowa pasja. Jest osobą nietuzinkową, niezwykle pogodną i otwartą. Wyróżnia się wrażliwością i niezwykłym spojrzeniem na świat, co można dostrzec w jej pracach.

1