Jeszcze na 3 godziny przed koncertem padał deszcz i organizatorzy razem z zespołami zastanawiali się, jak uchronić sprzęt i muzyków od deszczu. Potem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiło się błękitne niebo. Czy sprawiła to wiara zespołów, organizatora a może modlitwy akustyka – w tej chwili było to nieistotne. Ważne, że druga edycja Letniej Sceny CAK odbyła się bez problemów.

Pięć niesamowicie grających zespołów odwiedziło Zamek Piastowski 19 sierpnia 2011 roku. Wszystkie prezentowały nurt około Rockowy – i miały jeden cel – zaprezentować się krośnieńskiej publiczności. Pierwsi na scenie pojawili się przepełnieni kalifornijskim słońcem muzycy Jared. Ich utwory to luźne połączenie brzmień rockowo punkowych prosto z zachodniego wybrzeża USA. Kawałek „A ja wiem” był wizytówką ich występu. Następnie grupa Zwrot Akcji zaprezentowała z kolei muzykę funkową z elementami rocka. Nie zabrakło też elementów popowych i wykonania np. utworu Bad Romance z repertuaru Lady Gagi.

Po nieco funkowo-rockowo-lżejszych rytmach. Na scenie pojawili się trzej panowie z zespołu Grünberg. Ich totalnie punkowe brzmienie rozbawiło i roztańczyło publikę. Na koniec potrafili znaleźć chwilę na zagranie popularnie lekkiego utworu „Wiła wianki”. Publika wielokrotnie skandowała nazwę zespołu, więc nie obyło się bez bisów. Na tym jednak koncert Letnia Scena CAK się nie zakończył. Chwilę po zielonogórskiej ekipie na deskach sceny Zamku Piastowskiego pojawiła się lokalna kapela KaZetWu z Krosna Odrzańskiego. Paweł Wywrocki, Sergiusz Janusiak oraz Damian Łobacz mieli tego dnia nie zagrać – z tego powodu ich nieobecność na plakatach, jednak w ostatniej chwili pozmieniali plany i mogli zagrać świetny koncert. Przy mocno wyczerpanych widzach jako ostatni miał się zaprezentować zespół Mamy Prąd – ich rockowe brzmienia z elementami bluesa to było to czego jeszcze brakowało do pełni szczęścia. Świetny kontakt z publiką i naturalnie zagrane bisy, tym firmował się zespół.

Wszystkie koncerty odbyły się w ramach Letniej Sceny CAK: Party Like a Rockstar, a organizatorem imprezy było Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”. Całość prowadził Radosław Sujak, natomiast na dziedzińcu bawiło się około 70 osób.

  Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.

Zdjęcia wykonał:  Tomasz Browarczyk.