Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza na wystawę trzech przyjaciółek – Adriany Sroczyńskiej-Andruszewskiej, Darii Nagaj i Emilii Guz pt. “POWRÓT”.

Otwarcie wystawy odbędzie się 16 kwietnia 2011r. o godz. 16:00 w Zamku Piastowskim przy ul. Szkolnej 1 w Krośnie Odrzańskim.

Wystawa POWRÓT powstała z potrzeby spotkania się i zadziałania razem. Trzy zdolne dziewczyny powracają do czasów dzieciństwa, ale już z perspektywy młodych kobiet. Czas bycia dzieckiem – małą dziewczynką to zabawa lalkami, rysowanie mamy, skakanka, cukierki, chodzenie po drzewach, płacz i śmiech, a wszystko to jest czymś, do czego się wraca. Teraz   też się bawią – ostro. Sztuka – wciąż bazgrolą. Skaczą – daleko. Słodycze – lubią. Drzewa – kochają. Beczą i śmieją się głośno. A przyszłość? – Są optymistkami…

W  galerii zamkowej można zobaczyć m.in. sitodruki, plakaty, a także maskotki oraz ostatnio wykonaną książeczkę autorską wzbogaconą kolorowymi wlepkami – ilustrowaną opowieść o kilku zdarzeniach prawdziwych.

Wernisaż zakończy POKAZ FILMOWY z cyklu “Magic Paris”, który rozpocznie się o godz. 17.00 w sali zamkowej – “kaplica”. W ramach seansu zostaną wyświetlone najlepsze, francuskie  filmy krótkometrażowe.

Wystawa otwarta będzie do końca maja. Wstęp jest bezpłatny !

Więcej informacji o młodych artystkach w załączniku – kliknij.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !