Krośnianie długo nie musieli czekać na kolejną wystawę w Zamku Piastowskim. W sobotę o godz. 16:00 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy trzech młodych, zdolnych kobiet pt. „Powrót”.

Wystawa ta jest czymś zupełnie nowym w naszej galerii. Nowoczesna sztuka, która może zadziwiać, szokować, a przede wszystkim inspirować innych młodych twórców.

Dzięki Adriannie Sroczyńskiej-Andruszewskiej, Darii Nagaj i Emilii Guz mogliśmy przenieść się do lat dzieciństwa. Popatrzeliśmy na laleczki, gry, postacie z bajek. Mogliśmy poczytać dziecięcą książeczkę – o prawdziwych historiach, a przy tym zaparzyć herbatkę z fantazyjnego pudełeczka.

Cieszymy się, że na otwarcie wystawy przyszło tak wiele osób. Nie zabrakło stałych bywalców popołudniowych spotkań, ale najliczniejszą grupę widzów stanowiło młode pokolenie. Jest to znak, że w murach zamku współczesna sztuka będzie częściej gościć.

Wszystkich tych, którzy nie widzieli „Powrotu”, zachęcamy do jej obejrzenia. Wystawę można zobaczyć do końca maja br. Wstęp jest bezpłatny!

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2011.