W ubiegłym roku Gmina Krosno Odrzańskie nawiązała współpracę z firmą Yeti Films Sp. z o. o., której efektem była lokalizacja zdjęć do filmu „YUMA” w Naszym Mieście. W okresie od 18 marca do 6 kwietnia 2011 r. Krosno Odrzańskie stało się filmowym miastem „Brzegi”, w którym rozgrywana jest akcja filmu.

Produkcja zainspirowana była autentycznymi wydarzeniami z pogranicza polsko – niemieckiego. Historia utrzymana jest w konwencji kina sensacyjnego, a w filmie zagrali między innymi Katarzyna Figura, Jakub Gierszał i Tomasz Kot. Projekt został współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz czeski Państwowy Fundusz Wspierania i Rozwoju Kinematografii.

Ogólnopolska premiera filmu „YUMA” planowana jest na piątek, 10 sierpnia br. Dzień wcześniej, 9 sierpnia w Krośnie Odrzańskim odbędzie się pokaz przedpremierowy z udziałem twórców filmu: reżyserem Piotrem Mularukiem, aktorką Heleną Sujecką, współscenarzystą Wojciechem Gajewiczem oraz asystentką reżysera Pauliną Krajnik. Pokazy odbędą się o godz. 18.00 i 20.30 w dawnym „Kinie Wzgórze” (obecny Klub Wojskowy). Od godz. 13.00 w Parku Tysiąclecia czynna będzie „Kawiarenka Filmowa”, gdzie możliwe będą indywidualne spotkania z artystami.

Bezpłatne wejściówki uprawniające do wejścia na dany seans będą do odbioru w środę, 8 sierpnia br. w Centrum Artystyczno – Kulturalnym “Zamek” w Krośnie Odrzańskim od godz. 17.00.

Liczba biletów ograniczona! Jedna osoba może odebrać jedną wejściówkę. Film dozwolony jest od lat 15, w związku z powyższym młodzież zobowiązana będzie posiadać legitymację szkolną.