Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu w reżyserii Piotra Mularuka „Yuma”. Przypomnijmy, że film ten jest niesamowicie bliski naszemu miastu, to właśnie w Krośnie Odrzańskim kręcona była większość scena, a wielu krośnian zagrało statystów.

Premiera tego filmu była wielokrotnie już przekładana. Mówiono o listopadzie 2011 roku potem o festiwalu Berlinale w lutym tego roku, następnie gruchnęła informacja, że jest problem z montażem dźwiękowym. Dystrybutor Kino Świat podało informację, że premiera odbędzie się w maju, a następnie, że 13 lipca. Dzisiaj media podają już dużo bardziej sprawdzoną informację, iż Yuma zadebiutuje w kinach 10 sierpnia, a swoją premierę będzie miała na festiwalu filmowym w Karlovych Varach na przełomie czerwca i lipca.

Jak dowiedzieliśmy się, poprzez oficjalny fanpage Yumy, za około 2 tygodnie pojawi się zwiastun. Należy się zatem spodziewać go pod koniec miesiąca. W wielu informacjach prasowych pojawiają się już pierwsze recenzje, zapewne z postprodukcji. Zebraliśmy dla was kilka linków potwierdzających nasze nowe informacje. Zapraszamy również na wspomnianą już stronę Facebook, gdzie znajdziecie nowe fotosy z filmów i będziecie mogli na bieżąco śledzić wydarzenia.

http://www.facebook.com/yumafilm

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/yuma-w-karlowych-warach,1807853,38

http://film.interia.pl/wiadomosci/film/news/jakub-gierszal-jak-james-dean,1806491,38

http://kino.dlastudenta.pl/artykul/Yuma_Gierszal_na_celowniku_rosyjskiej_mafii,78282.html

http://www.filmweb.pl/news/TYLKO+U+NAS:+10+zdj%C4%99%C4%87+z+%22Yumy%22-85788