Nie możesz tego przegapić!

Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprasza wszystkich miłośników filmu i nie tylko na kolejny plenerowy pokaz filmów.

Już 12 sierpnia  2011 r. w krośnieńskim amfiteatrze zostaną wyświetlone filmy,  w tym  „JAK ZOSTAĆ KRÓLEM” – uznany za jeden z najlepszych filmów roku. Start o godz. 20:30. Wstęp na filmowe show jest bezpłatny. Gwarantujemy, że będzie to prawdziwa uczta dla fanów dobrego kina!

Opis filmu:

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i  w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen. zródło: www.filmweb.pl

zródło: www.filmweb.pl