Centrum Artystyczno – Kulturalne “Zamek” w Krośnie Odrzańskim serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie nowego miejsca krośnieńskiego Punktu Informacji Turystycznej. Wydarzenie te będzie miało miejsce podczas II Nocy Muzeów w dniu 18 maja 2013 r. o godzinie 18.00 w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim.

Do tej pory Punkt IT mieścił się na pierwszym piętrze w baszcie krośnieńskiego zamku. W związku z tym, że rusza projekt związany z turystyką wodną na Odrze, a także ze zwiększającą się liczbą turystów odwiedzających Gminę Krosno Odrzańskie, CAK “Zamek” postanowiło wyjść na przeciw oczekiwaniom zwiedzających i przeniosło Punkt IT w nowe, dogodniejsze miejsce.

Punkt IT będzie znajdował się na parterze przy bramie wejściowej krośnieńskiego zamku. Z pewnością będzie to miejsce dostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych. Turyści będą mogli w nim uzyskać cenne informacje na temat turystyki i rekreacji w gminie i powiecie. Do dyspozycji będą także bezpłatne broszury i mapy turystyczne. Będzie można również zakupić gadżety związane z Zamkiem Piastowskim.