Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na recital autorski z udziałem niezwykle dynamicznych osobistości ze świata artystycznego. W najbliższą środę, 15 grudnia 2010 r.  o godz. 18.00  w Zamku Piastowskim wystąpi znany performer i konferansjer “KONJO” PAWEŁ KONNAK i multiinstrumentalista TYMON TYMAŃSKI.

Tego wieczoru  krośnieńska publiczność będzie miała okazję usłyszeć jak Konjo recytuje autorskie wiersze z tomu “Król Festynów”. W tle towarzyszyć mu będzie jego przyjaciel –  Tymon, który zagra na gitarze znane przeboje z płyty pt. “Bigos heart”. Spotkanie zakończy projekcja filmów pt. “Jubileusz Tymona” i “Dezerter – nie ma zagrożenia”.

Wstęp wolny !

Na wieczór z “Konjo” i Tymonem Tymańskim serdecznie zaprasza organizator: Centrum Artystyczno  –  Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.

Słowo o artystach:

Tymon Tymański to popularny kompozytor, multiinstrumentalista, a także poeta, prozaik oraz twórca pojęcia yass. Założyciel oraz lider i współlider wielu zespołów: Miłość, Kury, Czan, NRD, Tymon i Trupy, Masło, Poganie, The Users. Obecnie Tymański równolegle prowadzi zespoły alternatywno-rockowe i jazzowe, grając na elektrycznej gitarze lub  kontrabasie. Jednym z nich jest formacja Tymon & The Transistors. Z kolei Tymański Yass Ensemble to gwiazdorska konstelacja trzech pokoleń polskiego alternatywnego jazzu.

Artysta jest wszechstronnie uzdolniony i nawiązuje do wielu gatunków muzycznych, takich jak alternatywny rock, jazz, muzyka klasyczna, rap, hip-hop i techno. Znany także jako postać telewizyjna z programu  kulturalnego TVP Łossskot oraz  kompozytor muzyki do  filmów pt. Sztos, Przemiany i Wesele.

Paweł Konnak ps. Konjo znany performer, reżyser filmowy, konferansjer, poeta i dziennikarz. Jest związany z gdańską sceną artystyczną, bliski z jednej strony estetyce punkowej, jak i nurtowi muzycznemu znanemu jako yass. Współtwórca Totartu – formacji artystycznej złożonej z performerów, plastyków, poetów i muzyków.

Karierę estradową rozpoczął w latach 90- tych prowadząc razem z Krzyśkiem Skibą kultowy telewizyjny kabaret rockowy „Lalamido”. Publiczność mogła następnie podziwiać jego medialne szarże m.in. w programach TV: Jak łyse konie, Ciao Darwin, Wieczór z wampirem, Jestem jaki jestem, Kawa czy herbata. Ostatnio dał się zapamiętać  brawurowym wystąpieniem w programie Kuba Wojewódzki Show. Grał również w klipach Big Cyca, Kazika, Liroya i Tymona Tymańskiego.

Konjo ma opinię jednego z najbardziej energetycznych konferansjerów. Prowadził setki koncertów artystów takich jak: Big Cyc, Lady Pank, Perfect, Ich Troje, Kult, T. Love, Doda, Boys, Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk. To on podgrzewał atmosferę na największych festiwalach – od Jarocina przez Sopot do Opola.

ZAPRASZAMY !