W piątek, 22 marca 2013 r. Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim zaprosiło mieszkańców na wyjątkowy koncert pt. “4 pory roku – wiosenny koncert chóralny”, podczas którego na scenie zamkowej zaprezentował się niezwykły chór z Sulechowa – “Cantabile”.

Przypomnijmy, że chór “Cantabile” działa przy Sulechowskim Domu Kultury już od 31 lat. Założycielem i dyrygentem Chóru jest Bernard Grupa. W zespole śpiewało ponad 100 osób. Obecnie chór Cantabile liczy 51 członków.

Sulechowski chór posiada bardzo różnorodny repertuar, od pieśni z klasyki chóralnej, pieśni ludowych, kolęd na piosenkach współczesnych kończąc. Występował za granicą; w Niemczech, Holandii, Anglii, Belgii, Litwie. Za swoją działalność został wyróżniony odznaką „Zasłużony dla Powiatu Zielonogórskiego” oraz Nagrodą Kulturalną Burmistrza Sulechowa.

Na piątkowy wieczór licznie przybyli mieszkańcy Krosna Odrzańskiego. Zaprezentowany repertuar był bardzo zróżnicowany. Mogliśmy posłuchać zarówno pieśni w języku polskim jak i włoskim, francuskim czy nawet rosyjskim. Bardzo ciekawie zaprezentowały się występy solistów, którym w tle towarzyszył chór. Każdy utwór przerywały gromkie oklaski publiczności.

Po występie członkowie chóru zostali zaproszeni na mały poczęstunek, gdzie razem z organizatorami mogli podzielić się wspólnymi wrażeniami z koncertu.

Zapraszamy  także do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Koncert chóru “CANTABILE”

(fot. CAK „Zamek”)