31 lipca zakończył się cykl zajęć dla dzieci w wieku 7- 13 lat pn. “Lato w mieście”.

Przypomnijmy, że zajęcia były prowadzone przez cały miesiąc lipiec na terenie Gminy Krosno Odrzańskie. Był to cykl zajęć kulturalno-rekreacyjnych realizowanych przez Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy oraz Wojskowego Oddziału PTTK w Krośnie Odrzańskim.

Co dokładnie działo się w tym miesiącu? Lato w mieście rozpoczęło się od spotkania organizacyjnego, podczas którego rodzice zapoznali się ze szczegółami organizacyjnymi. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych i wokalnych. Kolejne dni obfitowały w gry i zabawy ruchowe oraz sportowe prowadzone przez Ośrodek Sportu i Rekreacji. Dzieci zapoznały się z teorią marszów  na orientacje i wzięły udział w zabawach terenowych na zamkowym dziedzińcu oraz w terenie w okolicy miejscowości Łochowice. Czwartek należał już do krośnieńskiej Biblioteki. W tych dniach na dzieci czekały gry planszowe oraz pokazy filmowe. W upalne dni na dzieci czekały wyjazdy rowerowe nad jezioro Gibiel do Łochowic, gdzie dzieci spędziły czas aktywnie kąpiąc się oraz biorąc udział w różnego rodzaju zabawach na plaży.

PTTK w Krośnie Odrzańskim przygotowało ciekawe wycieczki rowerowe nad jezioro w Osiecznicy i do Morska. Podczas tych wypraw dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, zwiedzały ciekawe miejsca i chętnie uczestniczyły w przygotowanych piknikach na zielonej trawce. Ponadto, dzieci zdążyły zwiedzić Zieloną Górę szlakiem Bachusików oraz amfiteatr. Odwiedziły także Muzeum Etnograficzne w Ochli, gdzie spotkali się z Janem Papinem, rzeźbiarzem wykonującym w drewnie niezwykłe płaskorzeźby m.in. „Rejtana” według Jana Matejki, który chętnie opowiedział dzieciom o swojej pasji.

W ostatni dzień “Lata w mieście” na zamkowym dziedzińcu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i upominków oraz słodki poczęstunek. Dyrektor CAK “Zamek” – Henryk Brudło oraz dyrektor OSiR – Tomasz Struk podziękowali dzieciom oraz ich rodzicom za wspólnie spędzony czas i zabawę.

Lato w miescie-09-31.07.2013-112

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z letniej akcji.

Lato w mieście – 1-8 lipca – kliknij

Lato w mieście – 9-31 lipca  – kliknij