W sobotnie popołudnie w Galerii Horex odbyło się uroczyste otwarcie wystawy krośnieńskiego fotoreportera Stanisława Straszkiewicza.

Wystawa pt. “Ale to już było…” zorganizowana została przez Centrum Artystyczno-Kulturalne “Zamek”.

W krośnieńskiej galerii zawisł cykl zdjęć z lat 60., 70. i 80. minionego stulecia. Fotografie ukazują ludzi, miejsca, wydarzenia bliskie Krosnu Odrzańskiemu.

Wernisaż przyciągnął wielu Krośnian, którzy z ogromną przyjemnością wrócili do lat swojej młodości i opowiadali o sytuacjach uwiecznionych na zdjęciach. Fotografie są celowo niepodpisane, aby wzbudzić w odbiorcach jeszcze większą chęć szukania w pamięci, tego co było kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Ponadto Pan Straszkiewicz zaprezentował aparaty fotograficzne, które towarzyszyły mu przez wiele lat. Najciekawszym modelem był ten, który pamięta czasy przedwojenne. Wystawa będzie czynna do końca marca.

Zachęcamy również do obejrzenia programu “Ekstraklasa kulturalna”, w którym znajdzie się relacja z otwarcia wystawy. Program emitowany będzie w najbliższy czwartek w TVP Gorzów Wielkopolski. Poniżej znajduje się również link do relacji z wystawy, która pojawiła się w Informacjach Lubuskich 2 lutego 2013 r.

Relacja z otwarcia najnowszej wystawy CAK “Zamek” w Galerii HOREX

– Program Informacje Lubuskie

Relacja z otwarcia wystawy pt. “Ale to już było…”

– Program Ekstraklasa Kulturalna

Zapraszamy  także do obejrzenia fotorelacji z wernisażu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Otwarcie wystawy “Ale to już było…”

(fot. Michał Ciesielczyk)