Rozgrywające się  EURO 2012 nie odebrało publiczności, która 15 czerwca 2012 r. o godz. 19:00 licznie przybyła na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim.

Był to ostatni przed wakacjami Wieczór na Parkowej,  zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy, tym razem na krośnieńskim dziedzińcu Zamku Piastowskiego. O tym, że warto było przybyć świadczy fakt, że mimo trwającego dwie godziny spotkania, nie było ani jednej osoby, która ze spotkania by wyszła.

Wieczór poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia Wrocław oraz Radia RAM – Monika Jaworska, która moderowała dyskusją, ale też była uważną obserwatorką i komentatorką całości. Pretekstem do spotkania była promocja książki ks. Adama Bonieckiego  pt.: „Lepiej palić fajkę niż czarownice..”.

Po dyskusji między prowadzącą a gościem, przyszedł czas na pytania publiczności. Dotyczyły one m.in. życia codziennego księdza, jego dnia pracy, opinii nt. ateizmu, Telewizji Trwam, funduszu kościelnego czy gotowości, dojrzałości  katolików  na  niesione przez niego słowa.  Zapytany natomiast, czy odwoływał się od nałożonego nań zakazu wystąpień medialnych, ksiądz Adam odparł z przekąsem i uśmiechem na twarzy: “Absolutnie ! toż mam swoją dumę ! Nie zamierzam się przez nikim kajać ! Nałożyli, to zdejmą – nie mam zamiaru pisać żadnych pism ani odwołań”.

Zebranym dał się poznać jako człowiek z wielkim poczuciem humoru, czego wyrazem były salwy śmiechu przerywające co chwila spotkanie.

Wieczór upłynął jak z bicza strzelił i mimo chęci na więcej trzeba było go kończyć. Zaraz po nim ustawiła się dłuuuga kolejka chętnych, którzy chcieli zdobyć pamiątkowy wpis do książki.  A potem, niewtajemniczonym zdradzę, że pod niebem krośnieńskich gwiazd, ksiądz Adam zasiadł i wypalił fajkę…

IJ.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji ze spotkania. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Stanisław Straszkiewicz)