Kolejny raz Zamek Piastowski stał się najważniejszym miejscem dla fanów i miłośników Jazzu.

W ramach 6 Lubuskich Zaduszek Jazzowych, Krosno Odrzańskie odwiedziła legendarna grupa Jazz Ball Band Orchestra w składzie: Michał Bylica (trąbka, wokal), Marek Michalak (puzon, wokal), Jacek Mazur (klarnet, tenor saksofon, wokal), Wojciech Groborz (fortepian), Teofil Lisiecki (bas), Wiesław Jamioł (perkusja).

Punktualnie o 19.00 w dniu 7 listopada 2014 r. sala koncertowa Zamku Piastowskiego wypełniła się miłośnikami muzyki. Sprzedano blisko 100 biletów na koncert, a w sali trudno było znaleźć wolne miejsce.

Zespół dał ponad 1,5 godzinny koncert podczas którego wielokrotnie można było słyszeć popisy indywidualne muzyków. Jacek Mazur na klarnecie otrzymywał ogromne brawa i to on był głównym aranżerem kolejnych utworów zabierając nas w podróż nie tylko po Stanach Zjednoczonych ale również Europie. Kroku dotrzymywał mu Marek Michalak który prowadził cały występ i opowiadał historie nie tylko z życia bandu ale także popisał się nie małą wiedzą na temat konkretnych jazzmanów. W repertuarze grupy znalazły się takie kawałki jak Broadway, C’est Si Bon, New Orleans oraz wiele innych. Muzycy bisowali, a publika zgotowała im owację na stojąco.

Koncert poprowadził dziennikarz Radia Zachód – Andrzej Winiszewski.

Organizatorzy wydarzenia: Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz, Media Plus, Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim.

Partnerzy wydarzenia: Miasto Zielona Góra, Gubiński Dom Kultury, PGE Gubin Sp. z o. o., Powiat Krośnieński oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska, Wiadomości Gubińskie oraz Jazz Forum.

  ZaduszkiJazzowe-07.11.2014-03

ZaduszkiJazzowe-07.11.2014-02

ZaduszkiJazzowe-07.11.2014-06 ZaduszkiJazzowe-07.11.2014-07