Z okazji Dnia Kobiet, 9 marca 2012 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej w Krośnie Odrzańskim odbyła się impreza pn. “Babski Wieczór”.

Imprezę rozpoczął Burmistrz Krosna Odrzańskiego, który serdecznie powitał zebrane panie, by za chwilę pokazać się w nieco mniej oficjalnej roli występując wraz z prezesem Uniwersytetu III wieku w Krośnie Odrzańskim Wojciechem Brodzińskim, kierownikiem Hali Sportowo-Widowiskowej Bogusławem Zarazą, kierownikiem Administracji Budynków Komunalnych w Krośnie Odrzańskim Kazimierzem Stuczyńskim i dyrektorem Centrum Artystyczno- Kulturalnego „Zamek” w Krośnie Odrzańskim Tomaszem Siemińskim.

Bogaty program imprezy zapewnił świetną atmosferę, a poczęstunek dodatkowo umilał chwile. W programie: Forum Kobiet, Miasto Kobiet, pokaz kulinarny, występy artystyczne dzieci z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 3 w Krośnie Odrzańskim, Szkoły Podstawowej w Radnicy oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Gościem specjalnym była Senator RP Helena Hatka, która zdradziła tajniki swojego sukcesu.

Na wszystkie Krośnianki czekali specjaliści w Mieście Kobiet, którzy chętnie udzielali rad dotyczących urody, zdrowia czy odżywiania. Dodatkowo panie z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy przygotowały nowości wydawnicze i najciekawsze kobiece książki. O zdrowiu kobiety i profilaktyce opowiedziały Mariola Gawłowska i Bożena Świokło z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Sporym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko kosmetyczki, stylistki paznokci oraz stoisko kulinarne, gdzie można było skosztować zrobionych w trakcie imprezy sałatek, a także zdobyć przepis na ich wykonanie.

Pokaz fitness Beaty Leśkiewicz z użyciem stepów, kijków i piłek sprawił, że panie mogły pozbyć się zjedzonych ze smakiem kalorii. Do aktywnie spędzonego czasu zachęciła również Małgorzata Leśniańska, która zaprezentowała podstawowe kroki salsy, walca czy słynnej Makareny. W śmiałych pląsach można było zobaczyć między innymi Naczelnika Wydziału Promocji i Gospodarki Anię Januszkiewicz, Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim Ewę Nowicką z prowadzącym Babski Wieczór – Damianem Muńko.

Impreza zakończyła się po godzinie 21. Niejednokrotnie dało się usłyszeć, że panie były bardzo zadowolone z tego wieczoru.

Babski Wieczór zorganizował krośnieński Urząd Miasta, Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim.

Współorganizatorami imprezy były: Szkoła Podstawowa w Radnicy, Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 3, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Krośnie Odrzańskim, BEAFITNESS – Beata Leśkiewicz, DOBRY DIETETYK – Anna Nowak,  Salon fryzjerski LARA, Salon bielizny GRACJA, Mobilne Studio Urody – Katarzyna Marchwiak, Małgorzata Maciejewska, Stylistka – Marta Bajerska, Szkoła Tańca Towarzyskiego CALIPSO.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot.  Michał Ciesielczyk)