Headshot, fragi, teamspeak, kille – to tylko niektóre zwroty, które można było usłyszeć w ubiegłą sobotę (31 marca 2012 r.) na pierwszym Turnieju Gier Komputerowych Counter Strike w Galerii Horex.

Były strzały, odgłosy wybuchających granatów oraz terroryści. Nie ma jednak co się martwić – nikomu nic się nie stało. Pole walki było bowiem wirtualne, a gracze bezpiecznie schowani po drugiej stronie komputerów. W turnieju wzięło udział 40 zawodników z 8 drużyn. Rywalizacja grupowa dostarczyła wielu emocji i niejednokrotne wybuchy radości. Zawodnicy rywalizowali systemem do dwóch przegranych – dzięki temu mogliśmy oglądać 14 spotkań.

W związku z tym, iż był to pierwszy turniej, trudno było wskazać faworyta. Jednak już od pierwszego meczu widać było różnice w poziomach graczy. Drużyna „Dajcie nam przeciwnika” z Zielonej Góry nie dała szans drużynie FKR, później okazało się, że doszli aż do finału. Na drugim biegunie była drużyna Gubin. I to właśnie oni stanęli naprzeciwko zielonogórzan. Mecz finałowy był niesamowicie zacięty. Do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka. Zwycięsko z tej batalii wyszła drużyna z Gubina, dzięki temu tytuł mistrza pierwszego Turnieju Gier Komputerowych Counter Strike został w powiecie. Tyle dobrego. Krośnianie uplasowali się na 4 miejscu.

Nagrody ufundowało Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” (główny organizator) oraz Media Expert. Natomiast partnerem imprezy była Galeria Horex.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z turnieju.

Wystarczy kliknąć na załączony link: Galeria – Imprezy 2012

(fot. Tomasz Browarczyk)