W dniach 30 i 31 marca 2012 r. w Zielonej Górze i  Krośnie Odrzańskim odbyło się II Lubuskie Forum Klarnetowo – Saksofonowe, upamiętniające Andrzeja Janickiego –  wybitnego klarnecistę i pedagoga, profesora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Tegoroczną edycję imprezy rozpoczął koncert symfoniczny ”Euryanthe” w wykonaniu klarnecisty Bronisława Krzystka oraz Orkiestry Symfonicznej FZ pod dyrekcją Jerzego Salwarowskiego, który miał miejsce w Filharmonii Zielonogórskiej.

Następnego dnia, 31 marca w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyły się prezentacje konkursowe uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. W programie dnia przewidziane były także lekcje otwarte oraz wykłady z udziałem wybitnych specjalistów z dziedziny muzyki.

II Lubuskie Forum Klarnetowo – Saksofonowe zakończył koncert galowy w Zamku Piastowskim, podczas którego odbyła się ceremonia wręczenia nagród. Tego wieczoru na scenie zamkowej pojawili się wybitni muzycy. Na klarnecie zagrał Arkadiusz Adamski, zaś na saksofonie Paweł Gusnar. Towarzyszyla im Magdalena Wojciechowska – laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych,

Głównym organizatorem II Lubuskiego Forum Klarnetowo – Saksofonowego była Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Krośnie Odrzańskim. Współorganizatorami imprezy byli: Gmina Krosno Odrzańskie, Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim i Centrum Edukacji Artystycznej w Regionie Lubuskim.Patronat nad imprezą objął  Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Michał Ciesielczyk)