To był wspaniały wieczór. Minęła kolejna edycja Lubuskich Zaduszek Jazzowych. Po wspaniałych wirtuozach „Ptaszynie” Wróblewskim, Nahornym oraz Dąbrowskim, Krosno Odrzańskie odwiedziła kolejna trójka wspaniałych muzyków Jazzowych. Udowodnili, że ich wielka sława ma solidne podstawy, dając jeden z najlepszych koncertów w tym roku w naszym mieście.

Mowa oczywiście o Jarosławie Śmietanie (gitara), Wojciechu Karolaku (organy) oraz Adamie Czerwińskim (perkusja). To trio jazzowe to jedni z najbardziej rozpoznawalnych polskich jazzmanów oraz żywe legendy.

Koncert odbył się 30 października w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek”, które ma swoją siedzibę na Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim. Parę minut po godzinie 19.00 sala szczelnie wypełniona ponad setką fanów jazzu przywitała wirtuozów. Powitania muzyków dokonali Tomasz Siemiński – Dyrektor CAK „Zamek” w Krośnie Odrzańskim oraz Andrzej Winiszewski – dziennikarz Radia Zachód.

Od samego początku widać było, że luźna atmosfera koncertu, będzie towarzyszyć nam do końca. Sporo żartów, i opowieści, tak można w skrócie podsumować wystąpienia prowadzącego wieczór Jarosława Śmietany. Muzycy zaprezentowali mocno zróżnicowany materiał, jednak jak sami mówili, uwielbiają polską muzykę. Zagrali sporo kawałków z płyty „Polskie Standardy”, którą można było nabyć po zakończeniu koncertu. Jak sami mówili, są to bardzo znane wykonania, ale w nowych aranżacjach i jak żartobliwie zauważyli czasami, ani rytm ani melodia mogą się nie zgadzać.

Koncert trwał ponad godzinę, a krośnieńska publiczność nie chciała wypuścić muzyków, którzy pozwolili sobie na bisy. Po koncercie był czas na autografy oraz wspólne zdjęcia z artystami.

Organizatorami IV Lubuskich Zaduszek Jazzowych 2012 byli Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe – Green Town of Jazz oraz Media Plus a partnerami wydarzenia Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim, Gubiński Dom Kultury, Powiat Krośnieński oraz PROFIT s.c.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Radio Zachód, Gazeta Lubuska oraz Jazz Forum.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z koncertu. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Michał Ciesielczyk)