1 lipca 2011 r. w Krośnie Odrzańskim, miało miejsce wielkie muzyczne rozpoczęcie tego lata, czyli  „KROSNO SUMMER EVENT. Jest to już 4 edycja festiwalu muzyki klubowej, która otwiera sezon wakacyjny.

Od godziny 19.00 na zamkowym parkingu można było zakosztować niesamowitej zabawy przy najlepszych klubowych gorących rytmach. O niesamowitą atmosferę zadbali specjalnie wyselekcjonowani DJ’e – Premo, Sienki, Treck, Qube Dee, Brejo, Robert K czy @lex.

Pierwszymi artystami, jakich krośnieńska publiczność miała okazję usłyszeć, byli didżeje Premo i Sienki – bawiący setki ludzi w Krośnie Odrzańskim od wielu lat. Ich brzmienia wprowadziły młodych Krośnian w znakomity nastrój. Zaraz po nich za konsoletą pojawił się Robert Kod zawsze zafascynowany muzyką elektroniczną. Zagrał sety, które okazały się być swoistą, dynamiczną mieszanką szeroko pojętego house’u (funky, latino, vocal oraz electro). Przyjazne dźwięki, pełne pozytywnej energii – przypadły młodym mieszkańcom do gustu.

Na scenie zagrał także Treck – współpracujący ściśle z wieloma czołowymi didżejami oraz kolektywami w Polsce i za granicą. Z kolei Qube Dee – artysta, który miał okazję zagrać z najlepszymi trance’owymi didżejami z całego świata, tej nocy zadbał o mocniejsze brzmienia, wkręcając publiczność w klimat dobrej imprezy. A co zaprezentował główny artysta festiwalu, założyciel i współtwórca formacji A STATE OF MIND –  Dj @lex? Zgromadzeni fani usłyszeli z jego rąk między innymi trance’owe oraz electro-house’owe brzmienia. Trzeba przyznać, że ten człowiek potrafi poruszyć wszystkich.

Cała impreza odbyła się na specjalnie przygotowanej scenie. Artyści w pełni wykorzystali możliwości systemu nagłośnieniowego, a efekty świetlne dopełniły atmosferę piątkowego festiwalu. Jednym słowem, miasto tej nocy nie spało. Warto dodać, że festiwal – Krosno Summer Event po raz pierwszy miał miejsce przy Zamku Piastowskim.

Reasumując, pierwsza lipcowa noc w Krośnie Odrzańskim upłynęła pod znakiem Krosno Summer Event ! Nad miastem rozbrzmiały dźwięki muzyki: trance, funky oraz  electro-house. Na scenie pojawili się przedstawiciele zarówno mainstreamu, jak i bardziej undergroundowych brzmień. Mieszanka wybuchowa – można pomyśleć, ale całkiem dobrze się sprawdzająca.

Organizatorem wieczoru z muzyką klubową było Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim.