3 maja w Krośnie Odrzańskim odbyła się pierwsza w sezonie wiosenno-letnim miejska impreza plenerowa pn. „Majówka nad Odrą”.

Imprezę rozpoczęły uroczystości patriotyczne upamiętniające zarówno rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, jak i wyzwolenia Krosna Odrzańskiego. W ramach obchodów przybyłe delegacje wzięły udział we mszy świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Powrotu Środkowego Nadodrza do Macierzy.

Druga część Majówki nad Odrą odbyła się już na Placu 11 Pułku, gdzie od godziny 16.00 na mieszkańców Krosna Odrzańskiego i okolic czekało wiele atrakcji.

I tym razem Krośnianie nas nie zawiedli i tłumnie przybyli na krośnieński plac rekreacyjny. Część z nich wzięła ze sobą grille i przystąpiła do udziału w I Otwartych Mistrzostwach w Grillowaniu, czyli konkursie na najsmaczniejszą potrawę z grilla. Jury, w składzie: Danuta Gzik – dyrektor BPMiG, Bogusław Zaraza – kierownik OSiR’u, Małgorzata Niesuchorska – nauczycielka ZSP oraz Monika Juszkiewicz – restauratorka jednogłośnie najwyżej oceniło danie przygotowane przez zespół Maciejki, czyli Małgorzatę Maciejewską i jej córkę. Drugie miejsce zajął zespół “Przyjaciele Stumilowego lasu”, Warsztaty Terapii Zajęciowej to laureaci trzeciego miejsca. PitaQlka otrzymała wyróżnienie za przygotowanie najbardziej polskiej potrawy – kiełbasy z grilla.

Wokalnie na scenie zaprezentowali się artyści z lokalnych szkół – krośnieńskiego Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Zespołu Nadodrze, działającego przy CAK „Zamek”.Najmłodsi mogli wziąć udział w wielu grach i zabawach przygotowanych przez OSiR. Najsilniejsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w Zawodach Strongmanów, które przeprowadził Grzegorz Rompalski – znany krośnieński strongman. Istotną częścią Majówki nad Odrą była próba pobicia rekordu w najdłuższej fladze Polski. Na sam koniec mieszkańcy gminy Krosno Odrzańskie posłuchali zespołu Franky Furbo i pobiesiadowwali przy rytmach muzyki puszczanej przez DJ Muńko.

„Majówkę nad Odrą” zorganizowało Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”, przy współudziale Ośrodka Sportu i Rekreacji, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Garnizonu Krosno Odrzańskie oraz Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. Sponsorem konkursu „Wielkie Majowe Grillowanie” był  Sklep Mięsno – Garmażeryjny W. Dubik.

CAK „Zamek” jako główny organizator dziękuje wszystkim wystawcom za udział i uatrakcyjnienie imprezy, jaką była Majówka nad Odrą, jednocześnie, licząc na dalszą współpracę podczas kolejnych imprez plenerowych, których – jak zapewnia CAK „Zamek” nie będzie brakowało tego lata.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. CAK „Zamek”)