W czwartkowe popołudnie, 6 grudnia w krośnieńskiej Galerii Horex odbyły się Mikołajki dla dzieci.

Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek” z tej okazji przygotowało dla najmłodszych wiele zabaw i gier.

W holu galerii powstała Fabryka św. Mikołaja. Dzieci mogły w niej zrobić śniegowe bałwanki, migoczące serduszka, choinki i kolorowe płatki śniegu.

Na stoisku Łakocie św. Mikołaja elfy pomagały w dekorowaniu świątecznych pierniczków. Dzieci miały do dyspozycji kolorowe lukry, pisaki, czekoladowe drażetki, słodkie koraliki, kamyczki i wiele innych.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Zaszyfrowane Święta. Na starych maszynach do pisania dzieci zapisywały gwiazdkowe hasła, które najpierw musiały rozszyfrować z Alfabetu Morse’a.

Pod choinką ustawiona została Świąteczna Skrzynka, do której wszyscy wrzucali listy do św. Mikołaja. Skrzynka ta będzie stała w galerii aż do Świąt Bożego Narodzenia.

Oprócz gwiazdkowych stoisk na dzieci czekał Skrzat Maciek, który zabrał ich w podróż „W poszukiwaniu śmiechu św. Mikołaja”.

Krośnieńscy milusińscy zaprezentowali się również na świątecznej scenie. Śpiewały mikołajkowe piosenki, mówiły wierszyki, a także opowiadały, co w tym roku otrzymały od św. Mikołaja. Każdy, kto wziął udział w krośnieńskich Mikołajkach, nie wyszedł z galerii bez prezentu.  Każde dziecko otrzymało słodki upominek lub drobną niespodziankę.

Organizatorem Mikołajek w Galerii Horex było Centrum Artystyczno – Kulturalne „Zamek”. Współorganizatorami Mikołajek byli Galeria Horex i Stowarzyszenie Młode Krosno.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i realizacji Mikołajek.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z imprezy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. CAK „Zamek”)