Pat, czyli ogólnopolska akcja „Profilaktyka a Ty” 22 czerwca 2013 r. opanowała Krosno Odrzańskie. Od godz. 16.00 młodzież z krośnieńskich szkół uczestniczyła w Ogólnopolskiej Nocy Profilaktyki.

Wszystko rozpoczęło się odczytaniem odezwy na ul. Poznańskiej. Następnie wykrzykując hasła przeciw narkotykom, paleniu, alkoholowi uczniowie przeszli do Zamku Piastowskiego. Tam mogli obejrzeć spektakl pn. „Utracone marzenia” w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa.  Głównym tematem przedstawienia “Utracone marzenia” był alkohol, który pity przez młodych ludzi w różnych miejscach i okolicznościach, często powoduje tragiczne w skutkach zdarzenia. Historia miała na celu uświadomić uczniom gimnazjów i szkół średnich, którzy wkrótce odbiorą upragnione prawo jazdy, jaka odpowiedzialność za tym idzie.

Po spektaklu szkoły z powiatu krośnieńskiego – Zespół Edukacyjny w Bytnicy, Zespół Szkół w Wężyskach i Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim zaprezentowały się w swoich autorskich spektaklach dotyczących uzależnień. Wszystko to przeplatały występy wokalne uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim. Wieczorem odbyła się debata, w której wzięli udział młodzi Krośnianie, przedstawiciele Policji oraz osoby uzależnione.

W tym dniu na dziedzińcu Zamku Piastowskiego Fabryka Aktywności Młodych zbudowała miasteczko, w którym namawiali młodzież do obudzenia w sobie postaw aktywności społecznej i wolontariatu.

Akcja została zorganizowana przez Komendę Powiatowej Policji, Urząd Miasta oraz Centrum Artystyczno – Kulturalne „ZAMEK” w Krośnie Odrzańskim.

Zapraszamy  także do obejrzenia fotorelacji z akcji. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Ogólnopolska Noc Profilaktyki

(fot. CAK „Zamek”)