Od 29 września w Zamku Piastowskim można podziwiać kolejną już wystawę malarską, zatytułowaną  „Pomiędzy światłem a cieniem”.

Jest to autorska wystawa Małgorzaty Timoszyk – lokalnej artystki i jednocześnie nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Krośnie Odrzańskim.

Co można dokładnie zobaczyć w naszej krużgankowej galerii? Wystawa prezentuje przede wszystkim obrazy olejne o różnorodnej tematyce, zarówno są to widoki Krosna Odrzańskiego, pejzaże, jak i dzieła przedstawiające postacie – głównie kobiety wykonujące taniec flamenco.

Wśród eksponatów znaleźć można także szklane butelki ozdobione techniką decoupage, która polega na dekorowaniu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek lub obrazków z różnego rodzaju  materiałów, przez co przedmioty będą wyglądały jak ręcznie malowane.

Warto dodać, że artystka słynie z projektowania i ręcznego wykonywania strojów techniką filcowania nawiązujących do stylu z lat 20 i 30 – tych XX wieku, które również są wyeksponowane na obecnej wystawie.

Artystka w malarstwie stara się ukazać piękno nawiązując do klasycznych wartości sztuki. Ta postawa wynika z przekonania, że obowiązkiem artysty jest obrona najwyższych wartości etycznych i estetycznych. Ponadto, malarka interesuje się fotografią, filcowaniem, projektowaniem i aranżacją. Jej prace można znaleźć w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa będzie czynna do końca listopada br.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Michał Ciesielczyk)