13 marca 2012 r. zapisze się w historii naszej gminy jako kolejny etap współpracy Krosna Odrzańskiego z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Tego dnia w Centrum Artystyczno-Kulturalnym „Zamek” przy ul. Szkolnej 1 odbyło się otwarcie wystawy poplenerowej studentów architektury i urbanistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego pod tytułem Krosno Odrzańskie 2011”.

Pokaz prac był finałem zajęć, które odbyły się we wrześniu ubiegłego roku. Żacy w naszym mieście spędzili prawie tydzień poznając architekturę oraz uroki regionu. Wśród studentów był również krośnianin Paweł Frencel, który podczas otwarcia wystawy, odebrał z rąk Burmistrza podziękowania.

Pokaz uświetnili również władze Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska z Dziekanem dr hab. inż. Jakubem Marcinkowskim, prof. UZ na czele oraz dyrektor i pracownicy Instytutu Budownictwa, Zakładu Architektury i Urbanistyki dr hab. inż. Wojciech Eckert, prof. Jan Gawron, mgr Małgorzata Czerniawska. Otrzymali oni gratulacje od władz miasta oraz zwiedzili Zamek Piastowski. Mieli również chwilę, aby podyskutować z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, którzy licznie przybyli na wystawę.

O oprawę muzyczną z kręgu poezji śpiewanej i piosenki turystycznej zadbała Beata Ciechanowicz oraz jej podopieczni z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krosna Odrzańskiego. Wystawę przygotowało Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Stanisław Straszkiewicz)