W sobotę, 10 marca 2012 r. w Zamku Piastowskim w Krośnie Odrzańskim odbyło się otwarcie wystawy ilustracji i małej formy rzeźbiarskiej pt. “Powidoki” autorstwa Igora Myszkiewicza, Szymona Teluka oraz Roberta Tomaka.

Imprezę otworzył dyrektor CAK “Zamek” – Tomasz Siemiński, który serdecznie przywitał zgromadzonych gości i przedstawił artystów. Głos zabrał także Burmistrz Krosna Odrzańskiego – Marek Cebula. Oczywiście, kilka zdań o sobie wygłosili sami artyści, żartując, że łączącą ich cechą jest wzrost.

Ponadto, każdy z gości mógł skosztować wina i posłuchać dźwięków muzyki w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Krośnie Odrzańskim – Anny Stefańczyk, Emilii Miechowicz, Alicji Stefańczyk, Dominiki Miśkowiec, Karoliny Gruszek i Kacpra Miechowicza. W trakcie otwarcia wystawy panowała niezwykle przyjazna atmosfera, która sprzyjała wspólnym rozmowom nt. dzieł stworzonych przez wcześniej już wspominanych artystów.

Pomimo deszczowej i nieprzyjemnej pogody, sobotni wernisaż cieszył się sporym zainteresowaniem. Dla tych, których nie było, mamy dobrą wiadomość. Wystawę można oglądać w Zamku Piastowskim do 7 maja.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z otwarcia wystawy. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. Michał Ciesielczyk)