Kolejny turniej za nami. Tym razem ponownie nie brakowało emocji, zaciętych pojedynków i dobrej zabawy.

20 kwietnia 2013 roku, punktualnie o 10.00 zgłosiło się 25 śmiałków gotowych podjąć wyzwanie i rywalizację w grze FIFA 13. To wirtualna rozgrywka w piłkę nożną, ma wielu fanów na całym świecie. Zawodnicy wspominali, że trenowali dziennie po kilka godzin, aby się przygotować. Przynieśli własne pady (kontrolery do gier) i czekali na losowanie par.

Organizatorzy ustalili system gier „do dwóch przegranych”, co dawało komfort graczom, gdyż przegrywając jeden mecz można było wygrać cały turniej. Zawodnicy na początku musieli zdecydować którymi drużynami grają. Jedni wybierali Real Madryt, inni Barcelonę. Byli też fani Borussii Dortmund oraz Juventusu. Zdarzali się również tacy, którzy zagrali Belgią czy Manchesterem City. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wyniki skrajne po 5-0 czy 6-0 zdarzały się bardzo rzadko. Nie brakowało dogrywek, a nawet pojedynku rzutów karnych. Cały turniej trwał prawie 8 godzin i dopiero o 18.00 znaliśmy pierwsze trzy miejsca.

I Miejsce zajął Patryk „Koniu” Jakubczak, który grał Realem Madryt. Pokonał w finale Michała „Jaski” Jaskółkę, również Real. Mecz był bardzo zacięty, ale to osiemnastolatek okazał się być lepszy. Wygrał po serii rzutów karnych 5-4. Trzecie miejsce zajął Krzysztof „4 Da” Frydryszak, który prowadził ekipę FC Barcelony. Gracze mieli również okazję zmierzyć się z gościem specjalnym.

Na turniej prosto z Poznania przyjechał Bartosz „Bartas” Tritt – Wicemistrz Świata World Cyber Games. Tytuł zdobył w chińskim Kunshan w grudniu 2012 roku. Zawodnicy próbowali swoich sił. Jednak to Bartas wygrywał „prawie” wszystkie spotkania. Jeden mecz przegrał z Michałem „Giera” Giertugą (4 miejsce). Po spotkaniu mówił jednak, że źle dobrał drużynę i taktykę. Później nie popełniał już tych samych błędów i w ostatnim meczu pokazowym pokonał naszego mistrza 3-2.

Imprezę zorganizowało Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim oraz Galeria Horex. Zapraszamy na kolejne zmagania e-graczy już za rok.

Zapraszamy  także do obejrzenia fotorelacji z turnieju. Wystarczy kliknąć na załączony link:

TURNIEJ GIER KOMPUTEROWYCH FIFA 2013