W ubiegły weekend, 17-18 listopada nauczyciele, opiekunowie oraz instruktorzy teatralni z Gminy Krosno Odrzańskie mieli okazję podszkolić swoje umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć teatralnych. Wszystko to dzięki udziałowi w warsztatach poświęconych reżyserii teatru dziecięcego i młodzieżowego.

Zajęcia odbyły się w sali koncertowej Zamku Piastowskiego w Krośnie Odrzańskim przy ulicy Szkolnej 1.

Tematyka warsztatów obejmowała m.in. podstawy plastyki ruchu scenicznego, próby tworzenia etiud pantomimicznych, techniki i próby gry aktorskiej w masce, elementarne zadania aktorskie. Nie zabrakło ćwiczeń teatralnych w ruchu, działań na wyobraźnię dziecięcą, pracy nad spektaklem. Omówiona została również konstrukcja spektaklu teatralnego dla dzieci i młodzieży, praca z rekwizytem i interpretacja tekst. Zajęcia obejmowały dodatkowo emisję głosu i dykcję.

Warsztaty poprowadzili znakomici wykładowcy i doświadczeni aktorzy / animatorzy teatralni:

Wojciech Brawer – aktor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze oraz wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu.

Ida Ochocka – aktorka, reżyser, scenograf, choreograf  i menedżer. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Kierunki: aktorski i reżyseria. Dyrektor i manager własnego autorskiego teatru. Od 1995 prowadzi Małe Studium Teatralne przy WiMBP w Zielonej Górze.

Warsztaty zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie “Homo Artefix” oraz Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w Krośnie Odrzańskim, dzięki środkom finansowym pozyskanym z Gminy Krosno Odrzańskie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury.

Zapraszamy  do obejrzenia fotorelacji z warsztatów. Wystarczy kliknąć na załączony link:

Galeria – Imprezy 2012

(fot. CAK “Zamek”)