Skończyły się wakacje, czas wracać do pracy, szkoły i wyznaczać sobie nowe cele.

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek” w najbliższych tygodniach ma zamiar przedstawić mieszkańcom gminy Krosno Odrzańskie swoje plany na najbliższe miesiące. Pracownicy kultury uważają, że CAK Zamek było kuźnią talentów oraz miejscem rozwijania artystycznych umiejętności.

Już 30 września odbędzie się Inauguracja Roku Kulturalnego na Zamku Piastowskim. O godz. 17.00 zostanie zaprezentowany  kalendarz na rok 2014 oraz nowa oferta warsztatowa dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wśród popularnych kierunków artystycznych takich jak warsztaty wokalne, teatralne, plastyczne w nowym roku znajdą się ponadto zajęcia taneczne, fotograficzne oraz wiele innych ciekawych form. Już teraz trwają rozmowy nad stworzeniem grup około historycznych gdzie młodzież i dorośli mogliby rozwijać swoje zainteresowania korzystając z bazy Zamku Piastowskiego. Ponadto, w programie inauguracji koncert w wykonaniu uczniów z PSM I Stopnia w Krośnie Odrzańskim oraz otwarcie wystawy malarstwa i rysunku autorstwa Gustawa Lisa z Żagania.

Od 1 października 2013 r. rozpoczną się zapisy na poszczególne zajęcia i warsztaty.  Informacje, zgłoszenia i zapisy prowadzi Radosław Sujak – r.sujak@zamek.krosnoodrzanskie.pl oraz sekretariat CAK Zamek, tel. 68 383 89 94, 68 359 16 37.

Plakat - Rok Kulturalny 2013