Za nami Rybobranie, wydarzenie, które pretenduje do miana jednej z najlepszych imprez plenerowych w województwie lubuskim. Ogromne zainteresowanie tegoroczną edycją udowadnia, że to miano jest w pełni uzasadnione. W tym roku impreza została podzielona na dwie odsłony.

Pierwsza z nich, Rybkobranie, była dedykowana najmłodszym. Kolejny weekend to już kulminacja rybobraniowych emocji. Wydarzenie tradycyjnie zainaugurowała Parada z udziałem mieszkańców. Celem był krośnieński port, w którym, podobnie, jak w roku ubiegłym, doszło do przekazania sterów miasta Wodnikowi. O godz. 15 ruszyły pierwsze koncerty, a o dobry humor zadbał m.in. doskonale znany krośnieńskiej publiczności zespół Samowar. Nie brakowało także wielu atrakcji, zarówno dla nieco młodszych, jak i starszych mieszkańców, Rybobranie to wszak impreza rodzinna, świetne nastroje dopisywały zatem wszystkim.

Główną gwiazdą pierwszego wieczoru był Mesajah. Zespół udowodnił, że scena to ich żywioł, a miano „jednej z najlepszych koncertowych kapel w kraju” jest w pełni uzasadnione. Po takich emocjach zapewne przydałaby się chwila oddechu. Nic z tego! Był to zaledwie półmetek Rybobrania.

rybobranie-12-13-06-2015-113W sobotę, podobnie jak w roku ubiegłym, w krośnieńskim porcie królowały potrawy z ryb. – Ambasadorem Rybobrania ponownie był Robert Makłowicz. Pod jego czujnym okiem powstały wyśmienite potrawy. Mieszkańcy mogli wziąć udział także w konkursach kulinarnych. Nie zabrakło również warsztatów dla najmłodszych. Tego dnia odbyły się także rejsy na pokładzie Zefira, oczywiście z udziałem Roberta Makłowicza – wymienia Anna Januszkiewicz, naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Gospodarczego.

Muzyczną gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni, która tylko sobie znanym sposobem w mgnieniu oka przegnała burzowe chmury, po czym dała niezapomniany, magiczny koncert. To muzyczne show jeszcze na długo zapadnie w pamięci, bowiem artystka nie tylko wykonała swoje największe przeboje, ale przede wszystkim miała doskonały kontakt z publicznością. Mieszkańcy odwdzięczyli się jej gromkimi brawami niemal po każdym zaśpiewanym utworze.

Emocji nie zabrakło także podczas finału Loterii Promocyjnej, w której główną nagrodą był w tym roku voucher na wycieczkę w wybrane miejsce. Szczęśliwym zwycięzcą głównej nagrody został pan Zdzisław, który przyznał, że wygraną zawdzięcza córce, bowiem to ona kupiła szczęśliwe losy. Teraz z pewnością odwdzięczy się jej wspólnym wyjazdem.

rybobranie-2015228Finałem tegorocznego Rybobrania była iluminacja z okazji 110-lecia krośnieńskiego mostu. Przez kilka minut niebo nad rzeką Odrą rozświetlały sztuczne ognie, a tysiące mieszkańców mogły zobaczyć prawdziwy pirotechniczny spektakl. Tegoroczne Rybobranie ponownie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, turystów, ale i mediów.

Jeżeli ktoś nie miał okazji zobaczyć atrakcji – obszerne podsumowanie wydarzenia można również zobaczyć na kanale YouTube Krośnieńskiej TV.

Źródło: http://www.krosnoodrzanskie.pl/

YouTube Preview Image

 

 

 

rybobranie-12-13-06-2015-045

rybobranie-201591

rybobranie-2015112

Organizatorzy:

Urząd Miasta

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim

Sponsorzy:

Kromet Grupa DORA METAL, Lokalna Grupa Działania „Zielone Światło”, Biuro Podróży MEGA TOURS, PZW Okręg w Zielonej Górze, GASPOL ENERGY, Krośnieńsko–Gubińska Grupa Rybacka, Wesoły Ogród Centrum Ogrodnicze, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Patronat medialny: 

10lat

TVP Gorzów Wielkopolski, www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski, 

Radio Zachód

Gazeta Lubuskawww.gazetalubuska.pl 

Gazeta Tygodniowa

Gazeta Wyborcza