Na ten moment z pewnością czekali mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i nie tylko. Czerwiec upłynie pod znakiem wydarzenia, które pretenduje do miana jednej z największych imprez w województwie lubuskim. Już za kilka dni rusza RYBOBRANIE. I to w podwójnej odsłonie.

Tegoroczna edycja wydarzenia została podzielona na dwie części. Pierwsza z nich odbędzie się w dniach 6-7 czerwca pod nazwą RYBKOBRANIE i będzie dedykowana najmłodszym.

Specjalnie dla nich na terenie Zamku organizujemy przegląd artystyczny. Gwarantujemy świetną zabawę, ale także profesjonalną oprawę, tak, aby nasi mali artyści czuli się jak najlepiej. Także rodzice i opiekunowie będą mogli się cofnąć do czasów dzieciństwa, bowiem zarówno dla nich, jak dla ich pociech przygotowujemy festiwal gier podwórkowych. Drugi dzień Rybkobrania upłynie z kolei pod znakiem emocji sportowych. Na krośnieńskim Orliku zostaną rozegrane dwa turnieje. Pierwszy, dla nieco młodszych, w piłkę nożną. Drugi zaś w koszykówkę.

Kolejny weekend (12-13 czerwca) to już kulminacja rybobraniowych atrakcji.

Wydarzenie, podobnie jak przed rokiem, zainauguruje Parada Rybobraniowa, która przejdzie  ulicami Krosna Odrzańskiego na czele z Wodnikiem. To on dokona oficjalnego powitania w porcie rzecznym.

Z kolei na głównej scenie muzycznej najpierw zaprezentują się kapele weselne w ramach przeglądu,  a następnie około godz. 21.00 wystąpi gwiazda wieczoru – MESAJAH, właściwie Manuel Rengifo Diaz to polski wokalista reggae, raggamuffin, dancehall, autor tekstów, producent i kompozytor. Dobrze znany jako frontman i współzałożyciel zespołu Natural Dread Killaz. Od 2012 roku kojarzący się szerszej grupie odbiorców, dzięki utworowi „Szukając szczęścia” nagranego z gościnnym udziałem Kamila Bednarka.. Nie zabraknie również zabawy tanecznej przy muzyce mechanicznej.

R.Maklowicz-06.05.2014-09Nasze święto jest nierozerwalnie związane z rzeką Odrą, dlatego w tym roku jeszcze mocniej chcemy zaakcentować jego charakter. Ponownie pomoże nam w tym wybitny znawca kuchni ROBERT MAKŁOWICZ, który pojawi się w drugi dzień Rybobrania (13 czerwca).  W tym roku ponownie nie zabraknie więc wspólnego gotowania oraz kosztowania potraw z ryb, które przygotujemy w krośnieńskim porcie – dodaje. Zapraszamy także na dwa rejsy komercyjne z udziałem Roberta Makłowicza (godz. 10.30 – „Smaki Odzyskane”, godz. 19.00 – „Lubuskie Wina”; bilety w cenie 70 zł /os. dostępne w CAK „Zamek” od 6 czerwca br.). 

W tym dniu nie zapominamy również o muzyce  i gwiazdach. Najpierw na głównej scenie wystąpią zespoły covero’we takie jak: ABBA IMITATION, SHAIKRA IMITATION i BLACK FUSION. Główną gwiazdą wieczoru będzie znana polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka – ANIA WYSZKONI. Sobotnią noc „rybobraniową” zakończy zabawa taneczna, którą poprzedzi pokaz iluminacji z okazji 110-lecia krośnieńskiego mostu.

Podczas drugiej edycji ponownie będzie można spróbować szczęścia. A nagrody robią wrażenie. – Rok temu do wygrania był samochód. Tym razem proponujemy „Wakacje za piątaka”. I to dosłownie. Wystarczy kupić los za 5 zł, który przy odrobinie szczęścia zamieni się w nagrodę główną, czyli voucher na wycieczkę o wartości 5000 zł. Losy będą w sprzedaży od 6 czerwca br. w kasie CAK „Zamek” oraz w biurze i w kręgielni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim. Kosztują tylko 5 zł i do nabycia będą także w trakcie imprezy. Oprócz bonu wakacyjnego – nagrodami pocieszenia będą telewizor 42 cale, ekspresy do kawy, tablety, wideorejestrator samochodowy, nawigacja samochodowa, aparaty fotograficzne, grill ogrodowy

Szczegółowy program Rybkobrania i Rybobrania poniżej:

brudło4.s

brudło5.s

Organizatorzy:

Urząd Miasta

Centrum Artystyczno-Kulturalne „Zamek”

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim

Sponsorzy:

Kromet Grupa DORA METAL, Lokalna Grupa Działania „Zielone Światło”, Biuro Podróży MEGA TOURS, PZW Okręg w Zielonej Górze, GASPOL ENERGY, Krośnieńsko–Gubińska Grupa Rybacka, Wesoły Ogród Centrum Ogrodnicze, Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

 

Patronat medialny: 

10lat

TVP Gorzów Wielkopolski, www.tvp.pl/gorzow-wielkopolski, 

Radio Zachód

Gazeta Lubuska, www.gazetalubuska.pl 

Gazeta Tygodniowa

Gazeta Wyborcza