Wakacje już wkrótce. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu jak je ciekawie spędzić ?  A interesujesz się pracą filmowca? I marzysz o nakręceniu swojego pierwszego filmu?

UWAGA ! Liczba uczestników jest ograniczona. O przyjęciu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy zajęć zostaną ustalone przez uczestników i instruktora na pierwszym spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 1 lipca 2011 r., o godz. 11:00 w CAK „Zamek” przy ul. Szkolnej 1.

YouTube Preview Image

Zgłaszać się należy osobiście, telefonicznie, bądź e-mailowo na podany adres: CAK „Zamek”,  ul. Szkolna 1, 66-600 Krosno Odrzańskie, tel.  68-383-89-94, e-mail: zamek.krosnoodrzanskie@o2.pl.

W trakcie zajęć, członkowie klubu poznają poszczególne elementy produkcji filmowej, zaczynając od pracy nad scenariuszem, poprzez reżyserię, sztukę operatorską i grę aktorską, kończąc na montażu. Szczegółowy program warsztatów znajduje się w załączniku. Program – Wakacyjny Klub Filmowców 2011– kliknij.

Wakacyjny Klub Filmowców poprowadzi instruktor Wojciech Tomczak, który jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi o kierunku reżyseria. Pracuje także w lokalnej telewizji jako operator kamery – montażysta.

Instruktor prowadził już podobne warsztaty z grupą młodzieżową ze Słubic. Sukcesem słubickiej grupy było zajęcie I miejsca na festiwalu w Krakowie za film „3 minuty” oraz zajęcie II miejsca na festiwalu w Bielawie przez film „Jaś i Małgosia”. Filmy można obejrzeć pod adresem internetowym: http://www.youtube.com/results?search_query=wojtu83&aq=f – kliknij.

Wojciech Tomczak współpracował także z rzepińską grupą młodzieżową, która  wzięła udział w projekcie „Twoje ręce – Twój los”. W ramach projektu grupa zrealizowała cztery filmy dotyczące zagrożeń, na jakie narażona jest młodzież we współczesnym świecie. Filmy często są wykorzystywane przez nauczycieli oraz policję. Dla zainteresowanych, podajemy adres internetowy, na którym znajdują się wymienione filmy http://rzepin.net/glowne-dzialy/wiesci-z-mdk/twoje-rece-twoj-los/ – kliknij.

Celem warsztatów jest popularyzacja twórczości filmowej wśród młodych ludzi, pogłębienie ich wiedzy filmowej oraz realizacja własnych krótkometrażowych filmów. Warsztaty filmowe to także ciekawa forma spędzania wolnego czasu oraz dobry sposób na zdobycie konkretnej wiedzy i doświadczenia filmowego.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !