30 września br. krośnieńskie dzieci miały okazję obejrzeć niezwykle barwny spektakl teatralny w wykonaniu aktorów z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Przedstawienie jest realizowane w ramach programu „Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić”. Akcja ta prowadzona jest w czterech lubuskich miejscowościach: w Zaborze, Trzebiechowie, Czerwieńsku oraz w Krośnie Odrzańskim. Składają się na nią trzy spektakle, comiesięcznie odbywające się we wcześniej wspomnianych miejscowościach.

Jako pierwszy na deskach sceny krośnieńskiego Klubu Wojskowego wystawiony został „Kopciuszek” wg braci Grimm i C. Perraulta w reżyserii Przemysława Jaszczaka.

Spektakl-Kopciuszek-30.09.2015-32Nie była to na pewno baśń, jakiej spodziewała się widownia. Sztuka osadzona była w nieco mrocznym klimacie. Znana opowieść zyskała wątek fantastyczny, pełen tajemniczości, zahaczający o świat czarownic, wiedźm i duchów. Scenografii w kolorach czerni i bieli dopełniały świetlne animacje, widoczne na czarnym tle sceny. Ogromne wrażenie na widzach zrobiły także kostiumy i towarzysząca akcji muzyka, ale absolutnym zaskoczeniem była trzymetrowej wysokości lalka, animowana przez troje aktorów, odgrywająca rolę ducha matki Kopciuszka. Całość spektaklu utrzymana była w zabawnej i lekkiej formie, równoważąc dobrym humorem aurę mroku.

Obecni na widowni uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krośnie Odrzańskim bardzo żywiołowo reagowali na akcję sceniczną, pochłonięci przebiegiem zdarzeń. Z widowni w najbardziej efektownych momentach dało się słyszeć westchnienia zachwytu oraz okrzyki aprobaty. Po zakończeniu przedstawienia dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia z aktorami Lubuskiego Teatru. Każdy z widzów otrzymał też broszurę z zadaniami do rozwiązania podczas zajęć poświęconych obejrzanej sztuce.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze.

Obsada:
Anna Chabowska – Trupilla; Matka; Pan Głuchy Pień
Joanna Koc – Klementyna
Tatiana Kołodziejska – Macocha; Pani Raz Dwa
Ernest Nita – Książę; Pan Mniam
Joanna Wąż – Kopciuszek

Zapraszamy na kolejne przedstawienia w wykonaniu aktorów Lubuskiego Teatru,

które odbędą się w następujących terminach:

28.10. – „Dziewczynka z zapałkami”
24.11. – „Bestia”

Spektakl-Kopciuszek-30.09.2015-06  Spektakl-Kopciuszek-30.09.2015-18  Spektakl-Kopciuszek-30.09.2015-42 Spektakl-Kopciuszek-30.09.2015-48